Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_uuvqr1j9r1u5qkjotgou2in5j5, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Sakarya'da Hocalı Katliamı Unutulmadı - Haberi

Sakarya'da Hocalı Katliamı Unutulmadı

28 sene önce Azerbaycan’da işlenen katliam yine unutulmadı. Ülkenin dört bir tarafında bu yılda etkinliklerle anıldı.

Sakarya'da Hocalı Katliamı Unutulmadı

Azerbaycan ülkesinin Hocalı kentinde 28 yıl önce katliam olmuştu. Bu katliam tarihe Hocalı katliamı olarak kayıtlara geçmişti. 1992 yılında yaşanan olayın üzerinen zaman geçse de halen unutulmadı. Her yıl yapılan etkinliklerle katliam anıldı. 

Sakarya Üniversitesi Azerbaycan Öğrenci Topluluğu, katliamda hayatını kaybedenler için program düzenledi. Programa birçok kesimden katılanlar oldu. Program, Sakarya Üniversitesi’nin içinde yer alan Kültür ve Kongre Merkezinde yapıldı. Anma programına üniversitenin Türk Ermeni İlişkileri Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Haluk Selvi, Siyasal Bilgiler Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Ferruh Tuzcuoğlu konuşmacı olarak katıldı.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Azerbaycan İstabul Başkonsolosu Hayyam Daşdemirov, Sakarya Üniversitesi Rektör Yardımcı Prof. Dr. Emel Gürdal, Sakarya KKYK İl Müdürü Arif Özsoy, Sakarya Valiliği Etüt ve Proje İl Müdürü Taylan Şanlı ve Türk Dünyası Akademi Başkanı Nesim Yalvarcı konuk olarak katıldı.

Anma programı, saygı duruşu ile başladı. Daha sonrasında ise hem Türkiye’nin hem de Azerbaycan’ın milli marşları ve ardından hayatını kaybedenler içinde Ku’an-ı Kerim tilaveti okundu

Güzel bir anma programı düzenenlenen gece ‘’Sarı Gelin’’ türküsü ile son buldu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER