Sakarya BESYO yorum 2019

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nun kısaltılmış ismi olan BESYO birçok üniversite de bulunmaktadır. Sakarya Üniversitesi yerleşkesinde de bulunan BESYO, bu okulu okuyanlar için tercih edilen yerlerin başında gelebiliyor. Sakarya’da BESYO gidenlerin yorumları nasıl, okulu başarılı buluyorlar mı? Haberimizde yer verdik. 

Sakarya BESYO yorum 2019

Sakarya Üniversitesi BESYO öğrencileri 4 sene boyunca eğitim görmektedirler. 2018 yılı itibariyle Beden Eğitimi ve Yüksekokulu ile Spor Bilimleri Fakültesi’nin toplam sayısı 93 olarak kayıtlara geçmiştir. 

Sakarya’da Uygulamalı Bilimler Üniversitesi adı altında Spor Bilimleri Fakültesi faaliyet göstermektedir. Sakarya Üniversitesi’nde öğrencilerin seçeceği bu bölüm için imkanlar oldukça fazladır. Üniversite de Erasmus başta olmak üzere Spor Hukuku Enstitüsü, Spor Bilimleri Derneği, Sport Management Magazine gibi bağlantılarla öğrencilerin daha iyi bir yetişme olacağı sunuyor. Erasmus‘ un yanı sıra Farabi ve staj programlarıyla alanında başarılı sporcular yetiştiriyor. 

Spor Bilimler Fakültesi üniversitenin ana kampüsünde yer alıyor. Serdivan ilçesinde yer alan kampüs, iyi olanaklar sunuyor. Spor Bilimler Fakültesi içerisinde bulunan bölümler ise;

Antrenörlük Bölümü,

Spor Yöneticiliği,

Rekreasyon, 

Beden Eğitimi ve Spor öğretmenliği gibi 4 farklı bölümler bulunuyor. 

Spor Bilimleri Fakültesi’nde toplam öğrenci sayısı 1424 kişi. İkinci öğreniminde bulunduğu fakültede en çok tercih edilen bölüm ise Spor Yöneticiliği olarak ön plana çıkıyor. 2018 yılında BESYO için taban puanları 180 ile 200 arasında olduğu gözüküyor. 

Sakarya BESYO yada Spor Bilimleri Fakültesi olarak da geçen üniversite için gelen yorumlar çoğunlukla olumlu. Öğrencilerin özellikle hocaların çok iyi ders anlattığı ifade ediliyor. Öğrenciler fakültenin güzel ve imkanlarının fazla olduklarını söylüyor. Ayrıca en çok yorum puanlama sisteminin ne olduğu konusunda yorumlar geliyor. 2018 yılı için 180 taban puan olduğu açıklanmıştı. Bu puan türünün herhangi birinden alınabilir. Sadece en az 180 puan barajını geçmek gerekiyor. 2019 yılı için taban puan açıklanmasa da yakın bir zaman içerisinde belli olacağı gelen haberler arasında. Öğrenci adaylarının aldığı puan ve sıralamaya göre yerleşim yapan üniversite, geçen sene kayıtalara 13 Ağustos’da başladı ve 27 Ağustos günü son buldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER