Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_fdsoc1idrv5i813ut3bg7o4h15, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Sakarya Bekçi Alımı 2019 - Haberi

Sakarya Bekçi Alımı 2019

Türkiye’de yeni olan bekçilik uygulamasıyla, kimi insan için yeni bir iş kaynağı oldu. İstihdam için de önemli olan uygulama Türkiye’nin tüm illerinde alım yapılıyor.

Sakarya Bekçi Alımı 2019

9 Bin Yeni Bekçi Alımı Var , Peki Sakaryada Kaç Bekçi Alınıcak ?

2019 yılı için açıklanan rakamda, Türkiye geneli için 8 bin alım yapılacağını duyurdu. Birçok vatandaşın beklediği açıklama elbette Türkiye geneli için geldi. İller bazına bakacak olursak bu sayı düşüyor. Devlet kurumlarına başvuruların da çok olduğu hepimiz biliyoruz. 
Sakarya’da yaşayan vatandaşlar ve iş bekleyenler de Sakarya bekçi alımı ne kadar olacağını merak ediyordu. Yapılan açıklama da Sakarya bekçi alımı 2019 yılında 200 kişi olarak belirlendi. Sakarya ilinde bulunan 16 ilçenin sadece Arifiye, Serdivan, Erenler ve Adapazarı ilçelerinde bekçiler mevcut. Yeni atamalarla birlikte diğer ilçelere de bekçilerin gelmesi bekleniyor. Toplam bekçi sayısı 123 olan Sakarya ilinde göreve başlayacak bekçilerle birlikte sayı 323’e yükselmiş olacak. Nüfus yoğunluğuna ve ihtiyaca göre belirlendiği düşünülen bekçi sayısı Başkent Ankara’da 500, İstanbul ilinde ise 1000 kişi alımı yapılacak. Buna göre de Sakarya bekçi alımında kendine kontenjan olarak 200 kişi ayrılmış durumda. Sakarya bekçi alımına başvuru sayısıları da bir hayli fazla oluyor. Kimi insanlar için büyük gelir kapısı olurken, aynı zamanda insanların can ve mal güvenliği sağlanıyor. 

Sakarya Bekçi Alımı

Nereden Başvuru Yapılıyor Şartlar Neler?
 

Türkiye genelinde alımı gerçekleşen bekçi adayların başvuruları internet üzerinden yapıyorlar. Türkiye Polis Akademisi internet sitesi üzerinden kolaylıkla başvuru yapma imkanı oluyor. Yani www.pau.edu.tr sitesine girerek buradan başvurunuzu gerçekleştiriyorsunuz. E-devlet şifrenizle de sisteme giriş yapılıyor. Burada bilgilerinizi eksiksiz ve doğru doldurmayı unutmayın. Bu başvuru aslında bir ön başvuru. Daha sonra sağlık, mülakat ve sınavlarda sizleri bekliyor. 
Başvuru şartları ise, 
T.C. vatandaşı olmak
En az lise mezunu veya dengi okuldan mezun olmak
167 cm boy oranı
18-31 arasında yaş kriteri
Başvuru yaptığı ilçe de en az 1 yıl ikamet etmesi
gibi belli başlı şartlar da bulunmaktadır. Sakarya bekçi alımı sürekli olacağı için takip etmeniz de yarar var. Türkiye genelinde ve Sakarya'da 2019 yılı için yeniden alım yapılacak.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2020, 18:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Türkoğlu
Ahmet Türkoğlu - 2 yıl Önce

Ben 42 yaşındayım Adapazarı güneşler yeni mah cami sok oturuyorum
Çok acil işe ihtiyacım var ilk okul mezunuyum yardımcı olursanız sevinirim saygılar

SIRADAKİ HABER