Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_6t390n67qfp4hbi0uqsmj6d942, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Robotlar yarıştı - Haberi

Robotlar yarıştı

Sakarya'da, "geleceğin bilim insanı olma potansiyeline sahip" program düzenlendi.

Robotlar yarıştı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) iş birliğiyle Sakarya MEM Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Eğitimde Bilgi İletişim Teknolojileri Sertifikasyonları ve Dijital Dönüşüme Liderlik Projesi kapsamında, EduRoTech Ulusal Robot Yarışması ve Şenliği başladı.

Sakarya’da yapılan programa İzmit, Giresun, Ankara, Konya ve Bilecik'ten katılan öğrenciler, farklı kategorilerde 186 robotu yarıştırma imkanı buldu.

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, basına demeçlerde bulundu.

Dijital dönüşümü bugünün çocuklarıyla gerçekleştireceklerini ifade eden Durmuş, "Dolayısıyla çocuklarımıza gerekli imkanlar ve koşullar sağlandığı takdirde onlar dijital dönüşüme liderlik edebilecek, geleceğin mesleklerine hazırlanabilecekler. Teknolojiyi sadece tüketen değil, üreten bir neslin yetiştirilmesi gerekliliğiyle 2023 Eğitim Vizyonumuzda hedef olarak dijital dönüşüm yerini almıştır. Şu an çocuklarımız bizden çok daha hızlı düşünebiliyor. Bizler de bunun farkındayız. Onları geleceğe emin adımlarla yetiştirmeye çalışıyoruz." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER