Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_k2af4q5jhurtpj1qsqg1772av2, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Otizmli Genç Polis Oldu  - Haberi

Otizmli Genç Polis Oldu 

Sakarya ilinde yaşayan otizmli Veysel Serhat İzgi, hayalini kurduğu polislik mesleğine bir günde olsa kavuştu. 

Otizmli Genç Polis Oldu 

Sakarya Emniyet Müdürü Fatih Kaya sayesinde, 24 yaşındaki Veysel Serhat İzgi hayalini gerçekleştirdi. Emniyet Müdürü Fatih Kaya’nın verdiği talimat sonrası otizmli genç bir günlüğüne polis memuru oldu. Gencin, üniforması evine gönderildi. Formayı büyük bir özenle giyen İzgi, tarifi olmayan duygular içine büründü. Emniyet Müdürü’nün de otizmli İzgi’yi ve ailesini evde ziyaret etti. Veysel Serhat İzgi daha sonra trafik polisi kimliğiyle yollara çıktı. Otizmli genç, polis ekipleriyle birlikte yol kontrolü yaptı. Yoldan geçen araçları durduran İzgi, evrak kontrolü yaptı. 

Sakarya Emniyet Müdürü Fatih Kaya, otizmli gence bir adet takdir belgesi ve saat hediye etti. Daha sonrasında da Kaya, duygularını basın mensuplarıyla paylaştı.  

Veysel, 176 kilodan 90 kiloya düştü. Daha sonra ailesi bize müracaat etti. Bizlerde sembolik olarak Veysel’in bir gün polis olmasına vesile olduk. Bildiğimiz üzere tarihe yön veren birçok otistik sanatçı ve bilim adamı var. Veysel’de farklı bir özelliği var; 8 müzik aletini çok güzel kullanıyor.  

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2020, 13:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER