Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_btpebb132rhi62pebfl6u6vkl3, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Ölüm Haberi Herkesi Üzdü  - Haberi

Ölüm Haberi Herkesi Üzdü 

İpek Nur’un hastanede verdiği yaşam mücadelesi dün son bulu. Doğum gününe az bir süre kala hayata gözlerini yumdu. Geride ise gözü yaşlı ailesini bıraktı. 

Ölüm Haberi Herkesi Üzdü 

Gevye Yörükler Mahallesi’nde yaşayan Adem ve Dilek Çakmak çiftinin engelli kızları bulunuyordu. Doğuştan engelli olan İpek Nur, yaklaşık 1 ay önce yüksek ateş şeklinde bir şikayetle hastaneye götürüldü. Hastaneye gittikten sonra İpek Nur'un malesef bir daha eve dönüşü olmadı.

1 aydır yaşam mücadelesini sürdürdüğü hastane de hayata gözlerini yumdu. Ailesi ve dostları, İpek Nur için göz yaşlarına hakim olamadı.

Yüksek ateş şikayeti ile gittikleri hastanede solunum yetmezliği teşhisi konuldu. Henüz 11 yaşında olan İpek Nur, yaşam mücadelesini daha fazla sürdüremedi.

Grip teşhisi konulduktan sonra daha iyi hizmet verilmesi için Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’ne sevki gerçekleşti. Doktorların tedavi altına almasına rağmen İpek Nur'un  önce sol daha sonrasında sağ ciğeri doktorların çabalarına rağmen kapandı. Gelişen bu durum üzerine doktorlar, yoğun bakımda küçük kızı makinaya bağladılar. Ancak bu müdehale de yeterli olmadı ve İpek Nur ebedi aleme doğru yola çıktı.

Ailesi, ölüm haberini hastane koridorlarında aldı. Büyük üzüntü içine giren yakınları hastane şartlarının yetersiz olmasından yakındı. 11 yaşındaki İpek Nur yakın zamanda yeni yaşına gireceği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2020, 17:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER