Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_fmam0oh4upgc5je4t3mkv2uh27, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Milli Tren Yollara Çıkmaya Hazırlanıyor  - Haberi

Milli Tren Yollara Çıkmaya Hazırlanıyor 

Milli elektrikli tren bu sene raylara ineceği belirtildi. 29 Mayıs raylarda olacak milli tren test edilecek.  

Milli Tren Yollara Çıkmaya Hazırlanıyor 

Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde yer alan Türkiye Vagon Sanayi (TÜVASAŞ) şirketini, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ziyaret etti. Ziyareti esnasından Bakan Varank’a, Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir de eşlik etti. TÜVASAŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İlhan Kocaarslan, Bakan Varanak’ı bilgilendirdi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ise birçok konu hakkında açıklama yaptı. 

Bakan Mustafa Varank, fabrikayı gezerken tren üretiminin olduğu bandı da inceledi.  Varank, ‘’29 Mayıs’ta elektrikli trenlerin testine başlanacak ve Eylül ayı itibariyle vatandaşlar kullanabilecek’’ açıklamasında bulundu. Yerli üretime de vurgu yapan Varank, dışa bağımlılığı azaltacak hamlelere dikkat çekti.  

Milli trenler verilen bilgilere göre 160 km hıza kadar çıkabilecek. Ayrıca 200 kilometre hızın üzerine çıkabilecek trenlerde yakın zamanda gelecek. Yapılan yatırımlar sonucu ülkemizde trenlerin çoğunluğu yerli olacak.  

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a, Vali Ahmet Hamdi Nayir’in yanı sıra birçok bürokrat ve iş adıma da eşlik etti.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER