Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_ctbcohggdciije4871abrvosc2, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Madalya ve Berat töreni düzenlendi - Haberi

Madalya ve Berat töreni düzenlendi

Sakarya ve Kocaeli ilinde, şehit aileleri ve gazilere Devlet Övünç Madalyası ve Beratı takdim edildi.

Madalya ve Berat töreni düzenlendi

Sakarya’nın Erenler ilçesinde düzenlenen program ramazan ayı münasebetiyle iftar verilerek yapıldı. Programda, tevcih töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, törende konuştu.

‘’Uğrunda ölmeyi göze aldıkları mukaddesat, vatan, bayrak, ezan, namus için yapılan fedakarlığın, fedakarlıkların en büyüğü, yine bu uğurda can vermeye hazır olduğunu gösteren gazilerimiz de ondan sonra gelen bir fedakarlığı, rütbeyi elde ediyorlar. Bu rütbelerin karşılığını verecek olan Cenabı Hak'tır ama dünyada da bunun belgesi, tescili olarak Cumhurbaşkanlığı makamı tarafından devlet övünç madalyaları hazırlanıyor."

"Yapılan fedakarlık büyük. Kolluk birimlerimiz, askerimiz evimizde rahat uyuyalım diye uykusunu terk edebiliyor. Bizim can güvenliğimiz, namus emniyetimiz sağlansın, vatanımıza bir zarar gelmesin diye en kıymetli varlıkları olan canlarını feda ediyorlar. Bundan daha büyük bir fedakarlık düşünülebilir mi?" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER