Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_ro030rkr4ecb7diqp6viq8cli7, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Liseli Aşçı Adayları Mutfakta - Haberi

Liseli Aşçı Adayları Mutfakta

Meslek lisesinde okuyan öğrenciler, aşçılık adayı olarak mutfağa girdi. Üniversite öncesi öğrenciler, bölümle ilgili bilgi alışverişinde bulundu.

Liseli Aşçı Adayları Mutfakta

Serdivan TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek - İçecek Bölümü öğrencileri uygulamlı mutfak ile tanıştı. Sakarya Uygulamı Bilimler Üniversitesi’nin öncülüğünde yapılan programda liseli açtı adayları mutfakta ağırlandı. Uygulamalı mutfağı gezen öğrenciler program hakkında detaylıca bilgilendirildi. 

Programda Sapanca Turizm Meslek Yüksekokulu ve uygulamalı mutfak öğrenciler tarafından gezildi. Üniversite dönem dönem, liseli öğrencileri için kapılarını açıyor. Aşçı adayları, bu sayede akıldaki sorulara cevap bulma imkanı sağlanıyor. 

Aşçılık Programı Başkanı Öğretim Görevlisi Taner Öztürk ise genel kapsam ziyaretlerin olduğunu ifade etti. Liseden gelen öğrencileri gezdiriyoruz dedi ve ekledi, ‘’Turizim sektörüne meslek okulumuz doğrudan etki ediyor. Aşçılık eğitim için okulumuzda gerekli dersler ve donanımlar mevcut. Okulumuzda programı tamamlayan öğrenciler birçok yerde başarılı olabiliyor. Sadece yurt içinde değil yurt dışında da aşçılar görevlerini yerine getirebiliyor. Aşçılık bölümünden mezun olan öğrenciler kolaylıkla iş imkanı bulabiliyor.'' açıklamasını yaptı. 

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2020, 17:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER