Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_fooifhchh2phpvcgqkg9uussi0, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Lise öğrencileri hakem olabilecek - Haberi

Lise öğrencileri hakem olabilecek

Sakarya’da lise öğrencileri voleybol hakemi olabilmesi için çalışmalar başlatılmıştı.

Lise öğrencileri hakem olabilecek

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) arasında anlaşma imzalanmıştı. Bunun neticesinde öğrenciler ilk kez hakemlik kursu eğitimine başlamış oldu. 

TVF Asbaşkanı Ahmet Göksu,

"Sizden tek isteğim; ne olur yabancı dil bilin, İngilizceyi iyi öğrenin. Eğer İngilizceyi iyi öğrenirseniz önünüz açıktır. Ülkeye, Atatürk gençliğine layık bir insan olmak istiyorsanız lütfen lisan bilin. Sonuçta hakemliği sahaya çıkarak, çalışarak bir şekilde öğrenirsiniz. Gönülden isterim ki sizlerden biri dünyada, olimpiyatta düdük çalsın, bu sırada İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş'u hatırlasın." diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Durmuş Fazilet Durmuş ise, 

‘’Bizi ümitlendirdi ve mutlu etti çünkü gençlerimizin ilgi duyduğu spor alanlarında onlara fırsat tanıyabileceğiz. Kendilerini keşfedebilmelerine ve geliştirebilmelerine bir yol çizeceğiz. Zaten gençlerimiz de gerekli enerji ve sinerjiye sahipler. Sadece rehberliğimize, yol göstericiliğimize ve onların önündeki engeli aşmamıza ihtiyaçları vardı. Biz de bunu gerçekleştirmeye çalıştık." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER