Kaybolan Paradan Hala Haber Yok 

Sakarya’nın Akyazı ilçesinde kayıp paranın akıbeti hala ortaya çıkmış değil. Eski belediyenin yaşadığı kayıp para hakkında kimseden henüz bir açıklama gelmedi.  

Kaybolan Paradan Hala Haber Yok 

Akyazı’nın yeni belediye başkanı, görev başı yaptıktan sonra birkaç konuda araştırma yapılması için talimat vermişti. Belediye Başkanı Bilal Soykan, Ak Belde A.Ş. ile ilgili yetkililerden denetim yapılmasını istedi.  Denetim sonrasında ise, şirketin çarpıcı detayları ortaya çıktı. Ak Belde A.Ş. bünyesinde yaklaşık 4 milyon liranın olması gerektiği bildirildi. Fakat bu paranın nereye gittiği bilinmemekte.  

bilal-soykan

Şirketin kasasında yer alan 3 milyon 900 bin liranın nereye harcandığını gösteren bir belgeye rastlanmadı. Konuyla ilgili evrak veya faturaya rastlamayan yetkililer, bir sonuca varamadı. İddialara göre kötü yönetim ve iflasın yanında usulsüzlükler yaşandığı belirtilmekte. İncelemelerde bulunan müfettişler şirketle alakaları bulunan kişileri çağırarak bilgi aldı.  

Yerel seçimler sonrasında Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan seçilmişti. Görevinin başında iken, Ak Belde A.Ş.’nin denetlenerek sonuçların kendisine bildirilmesine karar vermişti. Genel olarak baktığımızda da Akyazı Belediyesi'nin ve şirketin yasal faizlerde hesaba katıldığında 100 milyon liradan fazla borcu olduğu tahmin edilmekte.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2020, 20:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER