Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_mvkdjhb8k213n5edfkdj1631f1, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
İstismar ve şiddet için yürüdüler - Haberi

İstismar ve şiddet için yürüdüler

Sakarya’da Türk Kadınlar Birliği üyeleri, ‘’ çocuk istismarı ve kadına şiddet’’ konusunda farkındalığı artırmak için yürüyüş düzenledi.

İstismar ve şiddet için yürüdüler

Düzenlenen yürüyüş Sakarya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneğinin katkılarıyla gerçekleşti.

Kadına şiddet ve çocuk istismarına karşı slonganlar atarak yürüyen kalabalık Atatürk Bulvarı’ndan Adapazarı Kültür Merkezi önüne kadar yürüdü.

Türk Kadınlar Birliği Başkanı Tevhide Yağan ise etkinliğe kadınlardan çok erkeklerin ilgi gösterdiğini vurgulayarak, kadınların etkinliğe olan ilgisizliğini eleştirdi.

Yağan duygularını şu sözleriyle ifade etti:

"Bir ülkede çocuklar öldürülüyorsa onlara tecavüz ediliyorsa eksik olan vicdandır, ahlaktır ve en önemlisi eğitimdir. Küçük bedenlere tecavüz edip öldürmenin hiçbir mazereti ve özrü olamaz. Tecavüz, taciz, istismar gibi kelimelerin çocuk kelimesi ile aynı cümlede kullanılması hem vicdanlara hem de topluma çok ağır yük getiriyor.’’

Sakarya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği Başkanı Şefik Akar da ''Hayvanlar aleminde bile yavruya saldırı yok. Bunu izlediğimiz belgesellerde de görüyoruz. Çocukların istismarı insanlık dışı bir şey. Lütfen duyarlı olalım çocuklarımıza kadınlarımıza sahip çıkalım, onları koruyalım.'' diyerek konuya karşı duyarlılığını belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER