Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_2v0b1vb5es70pf36h5rsdq3jn7, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Güvercinler yarıştı - Haberi

Güvercinler yarıştı

Sakarya’da düzenlenen festivalde güvercinler birincilik için kıyasıya yarıştı.

Güvercinler yarıştı

Sakarya'nın Arifiye ilçesinde 3. Tepeli Kostüm Güvercinleri Festivali düzenlendi. Festivale güvercinseverler tarafından yoğun ilgi gösterdi. Programda ilk üçe giren güvercin sahiplerine plaket ve kuş yemi verildi. Tepeli Kostüm Güvercinleri Derneği ve Festival Tertip Komitesi Başkanı Metin Yılmazer, basına açıklamalarda bulundu.

"Masa salımı alanında da kuşlarımızı sergiliyoruz, onları canlı yayınlarla güvercin sevdalısı arkadaşlarımıza izletiyoruz. Piknik havası içerisinde festival coşkusuyla toplandık.Çok az kaldı. Belki bir sonraki sene 4'üncüsünü yaptığımızda bunu federasyon çatısı altında yapacağız. Hızla talep gören bir buluşma yeri haline geldi. Sakarya'yı tüm Türkiye'deki dostlarımıza tanıtmış oluyoruz. Gördüğümüz ilgiden çok memnunuz." ifadelerini kullandı.  

Güvercin yetiştiricisi Nuh Alboya ise,

"Hepsinin ırkı, rengi, isimleri farklı. Fiyatları özelliklerine göre değişiklik gösteriyor. 10 liraya da 100 milyara da var, araba gibi düşünün. Satış yaptığım güvercinlerin fiyatları 15-25 bin arasında değişiyor. Ortalama fiyatları bu şekilde. Az oldukça biraz daha kıymetli oluyor." değerlendirmesinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2020, 14:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER