Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_3972k2ef3t5e122bsf2a42bha7, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Geleneksel ve dijital oyunlar birarada - Haberi

Geleneksel ve dijital oyunlar birarada

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümü son sınıf öğrencileri, liselilerle Retro spor şenliğinde geleneksel ve dijital oyunlar oynadılar.

Geleneksel ve dijital oyunlar birarada

Sakarya Üniversitesi'nin Esentepe Kampüsünde düzenlenen etkinlikte Sporsa Etkinlik Yönetimi dersinda sokak oyunlarından dijital oyunlara geçiş yolculuğu davetlilere oyunlar eşliğinde anlatıldı.

Halat çekme, dart, boccet, çuval yarışı ve dijital oyunlar oynayanl öğrenciler müzik eşliğinde eğlenceli vakit geçirirken salıncakta sallanmayı da ihmal etmedi.

SUBÜ Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümü Dr. Öğretim Üyesi İlayda Gülseren Demir, verdiği röportajda şunları sölyedi:

"Retro Spor" etkinliği ile unutulmaya yüz tutan eski sokak oyunlarıyla yeni oyunları birleştirip gençliğe farklı bir ortam sağladı. Etkinliğin içinde farklı geleneksel sokak oyunları var. Halat çekme, çuval yarışı, okçuluk, mini futbol gibi oyunların yanı sıra gençlerin ilgi gösterdiği dijital oyunlar da var. Etkinlikte ayrıca e-oyun bölümü de yaparak eski ile yeni oyunları harmanlamaya çalıştık. Canlı müzik eşliğinde farklı bir etkinlik yapmaya çalıştık. Lise öğrencileri ile SAÜ ve SUBÜ öğrencileri etkinliğimize katıldı." diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER