Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_pmpq42vjl56017ab7503grlv14, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Farkındalık için pedal çevirdiler - Haberi

Farkındalık için pedal çevirdiler

Sakarya ilinde "Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın" sloganıyla bir etkinlik düzenlendi.

Farkındalık için pedal çevirdiler

"Trafik Haftası 7. Geleneksel Bisiklet Turu", yaklaşık 2 bin bisikletli Sakarya’da katılım gösterdi. Sakarya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Sakarya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği iş birliğiyle "Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın" sloganıyla düzenlenen etkinliğe ilgi yoğundu.

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir'in startını verdiği etkinlikte yaklaşık 2 bin bisikletli, AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce öncülüğünde yaklaşık 5 kilometrelik parkuru geçerek Erenler ilçesindeki Sakaryapark'a ulaştı.

Sakarya Valisi Nayir,

"Yerel yönetimlerimizin yapmış olduğu yatırımlarla yine bisiklet sporu için yeni imkanlar oluşturuluyor. Olması gereken diğer bir husus, diğer sürücülerin bisiklet sporcularına, bisiklet binicilerine saygı duyması, onları da trafikte var olarak görmesi ve onların da hayatına dikkat etmesi çok önemli. Altyapımızla, gönüllülerimizle ve hak ettikleri saygıyı da ortaya çıkararak şehrimizde bisiklet sporunu daha güzel yerlere getirmek bizlerin elinde." diye konuştu.

AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu ise,

"Sakarya'da bisiklet yolları yapılmaya başlandı, bu anlamda çok şanslı bir şehiriz. İnşallah Valiliğimizle, Büyükşehir Belediyemizle, ilçe belediyelerimizle bisiklet kültürünün yayılması için elimizden geleni yapacağız." diye konuştu.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce de, insanların bisiklet kullanmaları tavsiyesinde bulunarak şunları ekledi:

"Böylelikle hem şehrin tadını daha güzel çıkaracak hem de sağlıklı yaşam açısından güzel bir adım atmış olacaksınız. Sakarya, bisiklet dostu bir şehir. Bizler bu anlayışla bisiklete yönelik projeler hazırlamayı ve yeni yatırımları hayata geçirmeyi sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER