Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_q7jogdtc3kmv102f73mk06p7i0, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Diş Hastanesi Tasarruf Ederek Hasta Sayısını Arttırdı  - Haberi

Diş Hastanesi Tasarruf Ederek Hasta Sayısını Arttırdı 

Sakarya’da bulunan Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nde kağıt kullanımı azalınca hizmet arttı. Dijital Hastane seviyesini de almayı başardı. 

Diş Hastanesi Tasarruf Ederek Hasta Sayısını Arttırdı 

Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, kağıt kullanımını en az seviyeye indirmesi vatandaşa olumlu yansıdı. Azalan iş yükünün sonucunda hastaneye gelen kişilerde ve muayeneye alınan hasta sayısında yüzde 70 artış oldu. Hastane ayrıca ‘’Dijital Hastane’’ derecelendirme kurulundan da en yüksek seviyeyi aldı. Kağıt kullanma konusunda minimuma indiren hastane bu konuda 7. seviyeyi aldı.  

Sakarya’nın Serdivan ilçesinde yer alan hastane sadece Türkiye’den takdirleri toplamadı. Dünya çapında derecelendirme kuruluşlarından da üst seviye başarı notu aldı. O-EMRAM, yani ayakta tedavi hastaların adaptasyon kriterlerini de sağlamış oldu. 

Kağıt kullanımı azalınca hastalarla ilgilenme süresi de arttı.  Daha fazla hasta, muayeneden faydalandı. Geçen sene günlük 1 bin hastayı ağırlayan hastane bu yılda gelen başarıyla sayıyı 1 bin 700’e çıkarmayı başardı.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER