Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_riqqefhg7s7v9h29obfgfbjeu7, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Çocuklar festivalde buluştu - Haberi

Çocuklar festivalde buluştu

Sakarya'da düzenlenen 14. Uluslararası Halk Oyunları Festivali’nde Dünya çocukları bir araya geldi.

Çocuklar festivalde buluştu

Sakarya'da düzenlenen 14. Uluslararası Halk Oyunları Festivali programı, dünya çocuklarının yöresel kıyafetleriyle sunduğu gösteriler beğeni topladı. Festivale Azerbaycan, Arnavutluk, Makedonya, Bosna Hersek, Sırbistan, Rusya, Gagauzya ve Kosova gibi ülkelerden ve Ankara ve Hatay'dan da çocuklar geldi.

Sakarya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Adapazarı Belediyesinin iş birliğiyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen festival kapsamında öğrenciler, Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir'i ziyaret etti.

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir,

"Cumhuriyetimizin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bugünü çocuklara armağan etmiş. Çocuklara armağan edilmiş en büyük bayram da bizim bayramımızdır diyebiliriz. Çocuklar bizim geleceğimiz, biz çocuklarımıza güveniyoruz, bizim onlara teslim ettiğimiz dünyayı onların daha iyi hale getireceklerine de inancımız tam. Dünyanın bütün çocukları da bu güveni hak ediyor. Bugün burası tam bir çiçek bahçesine dönmüş ve Birleşmiş Milletler gibi olmuş. Sizleri ilimizde görmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Sizler de kültürünüzden güzel örnekleri barındıran halk oyunlarınızı sergileyerek ülkelerinizi tanıtacaksınız. Memleketlerinize döndüğünüzde ailenize selamlarımızı iletin." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER