Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_mf184ueu4jq71920aot43j82h7, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Bisiklet turu sona eriyor - Haberi

Bisiklet turu sona eriyor

55. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu yapılacak olan Sakarya- İstanbul parkuruyla son bulacak.

Bisiklet turu sona eriyor

Bisiklet turunun altıncı ve son günü Ayçiçeği Bisiklet Vadisi'nden başlayan etabın startını, Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir ile Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı verdi. Sporcular Sakarya ile İstanbul arasındaki 172,4 kilometrelik parkurda mücadele edecek. Sporcular, Sultanahmet Meydanı'nda finişe varacak.

Dünyadaki tek kıtalararası bisiklet turu olan etkinliğin birinci ve ikinci etabını Bora-Hansgrohe (Almanya) takımından İrlandalı sporcu Sam Bennett kazandı. Deceuninck Quick-Step (Belçika) ekibinden Hollandalı Fabio Jakobsen'in üçüncü etabını birinci sırada tamamladığı TUR 2019'da, dördüncü etapta Lotto Soudal'dan (Belçika) Avustralyalı Caleb Ewan ve beşinci etapta Bora-Hansgrohe takımından Avusturyalı bisikletçi Felix Grossschartner birinciliği elde etti.

Bisiklet turu renkli görüntülere de sahne oluyor. Milli bisikletçi Feritcan Şamlı, yarış öncesinde kız arkadaşı Merve Demircioğlu'na sahnede evlilik teklifinde bulundu. Merve Demircioğlu ise teklifi geri çevirmeyerek kabul etti. Çevredeki sporseverlerinde bu olay karşısında alkışlayarak tebrik ettiler.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2019, 14:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER