Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_rtmlpgk6iaa5tikmb011pp1tv7, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Beklenen Oldu ! Sakaryada Ekmeğin Gramajı Tekrar Düşürüldü. - Haberi

Beklenen Oldu ! Sakaryada Ekmeğin Gramajı Tekrar Düşürüldü.

Geçtiğimiz aylarda yaşanan ekmek gramaj krizi daha gündemden kalkmamışken , fırıncılar odasından gelen yeni ekmek gramaj değişikliği haberi gündemi sarstı.

Beklenen Oldu ! Sakaryada Ekmeğin Gramajı Tekrar Düşürüldü.

Sakarya Fırıncılar Odası, şehrimizde  satılan ekmeğin gramajıyla ilgili bir değişiklik talebinde bulunduğunu açıkladı .Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği(SESOB)  yapılan bu gramaj değişikliği talebini onayladı. Alınan bu  kararla , Sakarya'nın somun ekmeği gram olarak azaldı. 1.50 TL'den satılan somun ekmek 220 gramdan 10 gram azaltılarak 210 grama düşürüldü.

Ekmeğin fiyatı ise sabit kaldı. Alınan bu karar Sakarya merkezi ve 16 ilçede uygulanacak. Sakarya'da ekmeğin gramajıyla ilgili son değişiklik 2019 yılı sonunda yapılmış, ekmeğin gramı 240'tan 220'ye düşürülmüştü. Alınan son kararla, ekmeğin gramı 3 ayda 30 gram azaltılmış oldu. Sakarya halkının bu değişime tepkisi gün geçtikçe artıyor.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2020, 16:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER