Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_veolsgd4tf4vc4fp6n6ff5cg03, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
28 Şubat Darbesi Etkinliklerle Anıldı - Haberi

28 Şubat Darbesi Etkinliklerle Anıldı

Sakarya'da 23 yıl önce yaşanan post modern darbesi için etkinlik düzenlendi. Etkinlik 15 Temmuz Milli İrade Derneği tarafından yapıldı.

28 Şubat Darbesi Etkinliklerle Anıldı

Sakarya'da bulunan Atatürk Spor Salonunda halka açık bir etkinlik yapıldı. Program öncelikle saygı duruşu, daha sonrasında İstiklal Marşı okundu. Anadolu İmam Hatip öğrencileri mehteran gösteri yaparken, hayatını kaybedenler için Kur'an-ı Kerim okundu.

Etkinliğe Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ekrem Yüce'de katıldı. Farklı kurum ve kuruluştan bürokratların da katıldığı programa, halkta büyük ilgi gösterdi.

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, 28 Şubatta yaşanan darbeden dersler çıkarmak gerektiğini belirtti. Nayir, ''İnsanımız hiç bir zaman boyun eğmemiştir. Darbe döneminde kimsenin tercihine saygı duyulmadı'' açıklaması yaptı.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, ''23 yıl önce demokrasi katledildi. Yapılan bu darbe ilk değil. Ülkemiz birçok darbeden geçmiştir. Milletimiz darbeleri hiç bir zaman unutmamıştır.'' dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER