Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_tku9v6m1j88t5d9rjf5stqdsj0, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
19 Mayıs’ta Samsun'da olacak - Haberi

19 Mayıs’ta Samsun'da olacak

Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun'a çıkışının 100. yılı onuruna düzenlenen "19 Günde 19 Mayıs 2019" etkinliği düzenleniyor.

19 Mayıs’ta Samsun'da olacak

İstanbul'dan aldıkları Türk Bayrağını kürek çekerek Samsun'a götürmeyi amaçlayan 15 kişilik dragon bot sporcusu, Sakarya ilinin Karasu ilçesine geldi ve burada törenle karşılandı. Karasu'da dragon bot takımı için karşılama töreni düzenlenmesinin ardından sporcuları Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir de ziyaret etti. Sporcularla sohbet eden Nayir, şunları söyledi.

‘’19 Mayıs'ta İstanbul'dan başlayıp Samsun'da biten bu önemli yolculuk ile bir fitil ateşlenmiş ve kurtuluşumuz için önemli bir başlangıcın adımı atılmış oluyordu. Bugünün gençleri de atasının izinde olduğunu göstermek için yine aynı deniz yolunu takip ederek, aynı bayrağı Samsun'a kadar taşıyacaklar. Bugüne kadar karadan çok bayrak taşındığını gördük ama sizler sayesinde denizden taşımayla yeni bir çığır da açılmış olacak.

Hepiniz farklı renkleri ve branşları temsil ediyorsunuz. Kurtuluş Savaşımızda da herkes asker değildi. Biri tarlasında çiftini, mahsulünü bıraktı geldi, diğeri belki marangoz atölyesindeki testeresini bıraktı geldi. Tıpkı sizler gibi farklı yerlerden ve mesleklerden bir araya gelmiş kişiler, Kurtuluş Savaşı'na katılarak büyük bir zafer kazandılar. Sizler de bu ruhun bugün hala yaşadığını bizlere gösterdiniz. İnşallah zor şartlar altında mücadele ettiğimiz yıllardaki aynı inanç ve aynı ruh, sizler sayesinde yeni nesle aktarılmış olacak ve tekrar hatırlatılmış olacak." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER