Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_f9sr7i59ticgf84q94q44tgfq5, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
19 Mayıs coşkuyla kutlandı - Haberi

19 Mayıs coşkuyla kutlandı

Türkiye genelinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, coşkuyla kutlandı.

19 Mayıs coşkuyla kutlandı

Yurtta, başta Samsun olmak üzere diğer kentlerde de 7’den 70’e herkes tarafından coşkuyla kutlandı. Kutlamaların yapıldığı bil il de Sakarya oldu.

Sakarya'da Atatürk Anıtı'na çelenk konuldu. Daha sonra ise kutlamalar Atatürk Spor Salonu'nda devam etti. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, milletin, Kurtuluş Savaşı'nın başlangıcını simgeleyen 19 Mayıs 1919'da hür idaresine, istiklal ve istikbaline her koşulda sahip çıkacağını dünyaya ilan ettiğini söyledi.

Özsoy, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde Samsun'da yakılan istiklal ateşinin, millet için bağımsızlığın müjdecisi olduğunu belirterek, "Birlik ve beraberlik içerisinde azim, cesaret, kararlılık ve inançla verilen o eşsiz mücadele Cumhuriyet'imizin kuruluşuyla taçlanmıştır." ifadelerini kullandı.

Törene, Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Garnizon Komutan Vekili Albay Salih Üstündağ, Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, İl Jandarma Komutanı Albay Cengiz Yiğit, vali yardımcıları, kaymakamlar, belediye başkanları, antrenörler, sporcular ve çok sayıda vatandaşta katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER