VÜCUTTAKİ TOKSİNLER VE VÜCUTTAN ATILMASI

VÜCUTTAKİ TOKSİNLER VE VÜCUTTAN ATILMASI

VÜCUTTAKİ TOKSİNLER VE VÜCUTTAN ATILMASI

Vücudumuzda her gün normal metabolik faaliyetler sonrası çeşitli toksinler meydana gelmektedir. Bu normal süreç dışında toksinlerle dolu bir dünyada yaşadığımızı bilmeliyiz.

Toksinlerin zararlı etkileri vücudunuzda genellikle, yorgunluk, bitkinlik, kendini iyi hissetmeme, aşırı uyku ya da uykusuzluk, kas ve eklemlerde gerginlik, sinirlilik gibi ruhsal veya fiziksel sağlık sorunları olarak kendisini hissettirir. Toksinler çok çeşitli hastalıklara da neden olabilir.

Toksinler arttığında; atılım yapılamaz, hücrelerde, hücre aralarında, dokularda, damarlarda, bağırsaklarda, eklemlerde depolanır.Sonuç olarak; hastalıklar ve yağlanma bizler sağlıklı olduğumuzu düşünürken,aslında toksinler vücudumuzu hasta etmiş durumdalar !

Toksinlerin istila ettiği bir bünye beraberinde ağırlaşmış bir beden ve ‘toksik’ bir zihni doğurur. Halsiz, yorgun ve depresif hissediyorsanız, herhangi bir sağlık sorunu yaşıyorsanız; bu, ‘toksik’ olarak atfedilenin ne olduğunu ve hayatımıza hangi yollardan sızdığını irdelemenin, buna bağlı olarak alışkanlıklarımızı bir kez daha gözden geçirme vaktinin gelmiş olduğunun bir işarettir. Gündelik hayatta toksin alımımızın büyük bir  bölümünü yediklerimiz, içtiklerimiz, soluduğumuz hava, girdiğimiz ortamlar ve kullandığımız ürünler oluşturur.

Karaciğer, bağırsaklar, böbrek, akciğer ve deri başta olmak üzere pek çok organ, toksinlerin uzaklaştırılması işleminde görev alır. Karaciğerinizi korumak için öncelikle doymuş yağlar, rafine şeker ve alkolden uzak durmalısınız.

Toksinlerin vücudumuzdan atmak neler yapmalı ve yemeliyiz…

Toksinleri atmak için sigara, çay ve kahveden uzak durulması ve günlük en az 14 bardak su tüketilmesi gerektiğini söyleyen doktorlar yardımcı besinlerin başında da kırmızı pancar geldiğini söylemekteler.

Toksinleri atmak için yardımcı besinlerden bir tanesi özellikle kırmızı pancardır. Maydanoz, salatalık, elma, lahana, badem ve keten tohumu detoksa yardımcı olan besinlerden bir tanesidir” diye konuştu.

Uzmanlar sağlıklı yaşamın,sağlıklı beslenmeyle olacağını her zaman belirtmekteler.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2019, 15:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER