Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_tfde01i99fb4dg2uidfrahc5f4, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Sakarya hacamat yaptırma - Haberi

Sakarya hacamat yaptırma

Günümüzde insanlar artık eski zamanda yapılmış tedavi yöntemlerini uygulamayı tercih ediyor. Peygamber Efendimiz (s.a.v.) zamanında ve daha sonra gelen İslam devletlerinde oldukça yaygın olan, Avrupada da yayılan hacamat yakın zamanda tıpta yeniden yer edindi. 

Sakarya hacamat yaptırma

Eskiden yaygın olarak yaptırılan hacamat uygulaması son zamanlarda talebin artmasıyla revaçta olan bir tedavi yöntemi oldu. İlk baş sadece belli başlı yerlerde uygulanan hacamat tedavisi artık devlet eliyle de yapılmaya başlandı. Sağlık Bakanlığı’nın aldığı kararla birlikte hacamat devlet hastanelerinde yapılmaya karar verilmişti. Geleneksel tıp kapsamı altında giren hacamat tedavisi, devletin sayesinde resmileşmiş oldu. 

Yaklaşık 3 bin yıldır uygulanan kupa ile hacamat tedavisi halen günümüzde de devam etmektedir. Sakarya ilinde yaşayan vatandaşlarda hacamat rağbet gösteriyor. Sakarya’da hacamat yaptırılacak yerler nerede, fiyatlandırma nasıl hiç gitmemiş olanlar ve gidenler için yeniden belirtmek isteriz. 

Sakarya ilinde merkez ve Akyazı, Adapazarı ilçelerinde hacamat ile tedavi görme imkanınız mevcut. Ucuz, hesaplı olsun diye, merdiven altı yerlerde hacamat yaptırmamak gerekir. Sağlıklı ve hijyenik bir hacamat için güvenilir ve bu iş ile ilgili eğitimini almış yerde yaptırmakta fayda var. Devlet hastanelerinde de hacamat uygulamasının başladığını belirtmiştik. Sakarya’da bulunan Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Sakarya Devlet Hastaneleri’nde hacamat tedavisi için randevu alınabilir veya hastaneye giderek daha iyi bir bilgiye ulaşmak mümkün. 

adapazarı hacamat

Özel poliklinik veya tedavi merkezlerinde de hacamat yaptırmak için internet üzerinden randevu alınabildiği gibi telefonla da almak mümkün. Fiyatlandırma ise kupa üzerinden yapılıyor. Yani bir kupası 10, 12 - 15 lira arasında değişebiliyor. Yaptıracağınız kupa sayısına göre indirim yaptırmanız da mevcut. 

Hacamat tedavisi karnınızın aç olduğu vakit yaptırmak daha uygun. Hacamat sonrası da 1 - 2 saat herhangi bişey yememek ve uyumamak gerekir. Tedavinin ardından 24 saat içerisinde banyo yapılmamalıdır. Ayrıca baş bölgesine sık sık hacamat yaptırmak da vücuda zarar verebilir. Hacamat yatıran vatandaşların bunlara dikkat etmesi gerekir. 

Karın ağrısına ne iyi gelir? haberi için 

https://www.sehrisakarya.com/saglik/karin-agrisina-ne-iyi-gelir-h998.html

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2020, 23:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER