Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_3uhhbforuvhvli1mqtelrd30j7, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Karın ağrısına ne iyi gelir? - Haberi

Karın ağrısına ne iyi gelir?

Halk arasında karın ağrısı, tıp dilinde ise akut karın ağrısı olarak da bilinir. Ülkemizde sıklıkla insanlarda görülen karın ağrısına, farklı çözüm yöntemleri bulunuyor. Karın ağrısı dikkate alınmadığında farklı hastalıklara da yol açabilir. Peki karın ağrısına ne iyi gelir? Tedavi yöntemleri nelerdir? Karın ağrısı geçmediği hangi hallerde doktora gidilmelidir? 

Karın ağrısına ne iyi gelir?

Karın ağrısını, vatandaşlar doktora gitmeden halletme yöntemlerine çok başvururlar. Fakat burada da bilinçli müdahale de bulunmak gerekir. Doktorlar tavsiye ettiği yöntemleri uygulamak sağlık açısından önemli. 

Karın ağrısı başlıca pelvis ve göğüs bölgesinde meydana gelir, bazenleri de kramp şeklinde vücud da büyük bir ağrı oluşturur. Kramp şeklinde karın ağrısı vakalarında genellikle, gaz, kabızlık, şişkinlik ve ishal gibi sonuçlar gözüküyor. Karın ağrısı şikayetleri insanlar tarafından farklı farklı nedenlerden dolayı gelebiliyor. Bu ağrıların gidermek için bilinçsiz bir şekilde evde veya çevrenizden ilaç alarak tüketmeyin. Karın ağrısını geçirmek için özellikle ağrı kesici kullanımına dikkat etmek gerekir. Sürekli ağrı kesici kullanmakta mideye zarar verebilir. 

karin agrisi gecirme

Karın ağrısı için tedavi olarak ve çözümüne değinecek olursak; yemek sonrası yaşanılan ağrılar için bir bardak suyun içinde buzla beraber içilmesi, muz yenmesi, elma suyu içilmesi veya tost yenmesi ağrıya çözüm olacaktır. Bu çözümlerin hafif ağrılar için olduğunu hatırlatmak gerekir. Daha büyük ve sancılı ağrılar için ise doktora başvurmak da fayda var. Peki hangi hallerde ve ağrılarda doktora başvurmak gerekir, sizin için sıraladık;

Dışkıda kana rastlanması,

Karın ağrısı ile birlikte nefesin kesilmesi,

Baygınlık, kusma, ateşlenme, ağızdan kan çıkma,

Sürekli ağrının olması ve artması,

Mide bölgesinde şişme ve gerginlik yaşanması,

gibi sebeplerde doktor veya aile hekimliğine gitmek gerekir. Hekimlerin vereceği talimatlarda ilaç kullanmak lazım. Yaşadığınız ağrının sıcaklığıyla evde bulunan farklı bir ilaç tüketmemek lazım. 

Çoğu doktorların en önemli husus olarak dikkat çektiği konu ise, ağrının şiddeti ne olursa olsun ağrı kesici kullanmamak gerekir. Doktorun koyduğu teşhise göre ve verdiği talimatlara göre hareket etmek de yarar var. 

Sakarya Aqua park haberi için https://www.sehrisakarya.com/sakarya-ozel/sakarya-aqua-park-h997.html

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2020, 10:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER