Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_k7b5obe707d9cv6c1vrka4lft5, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Diş ağrısı geçirme yöntemleri - Haberi

Diş ağrısı geçirme yöntemleri

Ülkemizde diş ile ilgili ağrı çeken insanlar genellikle doktora gitmek yerine evde çözmek istiyor. Bunun sebebi ise diş doktorlarından korktuklar için oluyor. Kimisi diş çürüyene kadar bekliyor. Oysa ki diş doktoruna gidecek olan hasta, ağrısız sızısız daha çabuk halledileceğini biliyor. Genede küçük diş ağrıları için yada randevu zamanı gelene kadar kendi yöntemleriyle insanların, diş ağrısını geçirmek mümkün. Peki nasıl mı? işte o da bu haberimizde…

Diş ağrısı geçirme yöntemleri

Diş yemekleri daha yiyebilmek ve çiğneyebilmek için ağızımızın içerisinde bir düzen şeklinde dizilmiştir. Yiyecek için önemli olan dişlerin, bakımı da bir o kadar önemli teşkil ediyor. Sağlıklı bakıldığında ve düzenli fırçalandığında diş ağrısı çekmezsiniz. Gene de ara sıra çoğu insanda diş ağrısına rastlanıyor. 

Diş ağrısını geçirebilecek yöntemlerin başında, tuzlu su ile gargara yapmak geliyor. Ağrıyan dişinizi ve etrafını iyice temizledikten sonra, bardağa bir çay kaşığı tuz koyarak su ile beraber karıştırınız. Daha sonra tuzun suda erimesiyle yavaşça gargara yaptığınız da ağrının bir nebze geçtiğin fark edeceksiniz. 

Bir diğer yöntem ise karanfil. Doğal bir bitki olarak da bilinen karanfil, diş ağrısının bitkisel çözümü. Halk arasında oldukça yaygın kullanıl karanfil diş ağrılarında en bilindik yöntemdir. Hatta birçok ağrı kesici ilaçlarında bile yada uyuşturma özelliği taşıdığı için birçok tedavide de karanfil kullanılıyor. Burada önemli husus ise, karanfili dozajında kullanmak gerekir. 

Son yöntem ise, şişlik oluşmuşsa bunu buz torbası yardımıyla şişini indirebilirsiniz. Dişin ağrıyan bölgesine dışarıdan bir buz torbasıyla müdahalede bulunmak, şişkinliği alacaktır. 

diş agrisi geçirme

Diş ağrısı geçirme yöntemleri için evinizde bunları yapabilirsiniz. Fakat bunların hepsi geçici çözüm olduğunu bilmeniz de fayda var. Tamamen ağrının geçmesi için bir diş doktoruna başvurmak gerekir. Asıl sorunu diş doktoru çözeceği için bir daha ağrı çekmek zorunda kalmazsınız. 

Evde uygulanan tuzlu su ile gargara, doğal ağrı kesici karanfil ve buz torbası yöntemleri ağrınızı kesmek için iyi yöntemlerdir. Bu yöntemleri kolaylıkla evinizde uygulayabilirsiniz. Geçmeyen ağrılar yada daha şiddetli diş ağrıları için hekimlere başvurmak gerekir. 

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2020, 10:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER