Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_sa10e4hbpk9cmogitducsjmdr4, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
BÖBREKLERİMİZ İÇİN FAYDALI OTLAR - Haberi

BÖBREKLERİMİZ İÇİN FAYDALI OTLAR

Böbreklerimiz vücudumuzun süzgecidir. Zararlı olan üre ve kreatinin gibi artık maddeleri süzerek idrarla vücudumuzdan uzaklaştırmak için çalışırlar. Aksi taktirde bu zararlı maddeler vücudumuzun dengesini bozar ve zehirlerler. Peki ilaç kullanmadan böbreklerimize faydalı doğal bitkiler nelerdir? Sizler için araştırdık.

BÖBREKLERİMİZ İÇİN FAYDALI OTLAR

BÖBREK TEMİZLİĞİ İÇİN EN İYİ OTLAR

1. Chanca Piedra; iddiaları destekleyen klinik deneyleriolan bir Güney Amerika bitkisidir . “Taş kırıcı” nın böbrek taşlarına yardımcı olduğu düşünülmektedir. Üretrayı rahatlatır, taş parçalarını yıkar veya kalsiyum geçişini arttırır. Ancak, işe yarıyor gibi görünüyor. Çoğu insan chanca piedra'ı çay olarak alır. Genel olarak güvenli olduğu düşünülmektedir .

BÖBREK TEMİZLİĞİ İÇİN EN İYİ OTLAR

2. Altın Başak Otu;  idrar yolunu tonlamak ve böbrekleri detoksifiye etmek için kullanılır. Hayvanlarda yapılan  klinik çalışmalar , altın başağın iltihabı azaltabileceğini ve enfeksiyonlarla savaşabileceğini ve bir diüretik olduğunu göstermektedir.

Etkili bitkiler Verbascum densiflorum'u değil Solidago türlerini içerir. Yakup otu, krizantem, kadife çiçeği ve diğerlerine karşı alerjiniz varsa , altın başak almaktan kaçınmalısınız.

BÖBREK TEMİZLİĞİ İÇİN EN İYİ OTLAR-2

3. Ortanca Kökü; bir çözücüdür ve böbrek taşlarının düzensiz kenarlarını yumuşatabilir ve ayrıca vücudun kalsiyum kullanmasına yardımcı olur. Ortanca kökü ve otoimmün hastalıkların, diyabet ve artritin etkinliği konusunda devam eden çalışmalar vardır . Ortanca kökü yaygın olarak kapsüllerde tentür veya kurutulmuş kökler olarak bulunur.

Birkaç gün boyunca güvenli olduğu düşünülüyor , ancak uzun vadede değil. Dozaj bir seferde 2 gramdan az olmalıdır.

BÖBREK TEMİZLİĞİ İÇİN EN İYİ OTLAR-3

4. Atkuyruğu veya Kırkkilit Otu; idrar söktürücü ve antioksidandır. Atkuyruğunun ödemi azalttığı, mesane ve böbrek taşlarını azalttığı, inkontinansa yardımcı olduğu ve İYE'leri iyileştirdiği bilinmektedir. Böbrekleri desteklemek yararlı olabilir. Genellikle çay veya kapsül olarak alınır.

Atkuyruğu tiaminaz  adı verilen ve tiamin vitaminini parçalayan bir kimyasal içerir . Uzun süreli kullanım tiamin eksikliğine yol açabilir. Atkuyruğunun Equisetum arvense, Equisetum hyemale veya Equisetum telmateia'dan geldiğinden emin olun . Equisetum palustre'nin sığırlar için toksik olduğu bilinmektedir.

BÖBREK TEMİZLİĞİ İÇİN EN İYİ OTLAR-4

5. Kereviz; tohumu ve kereviz kökü (kereviz) diüretiktir. Diüretikler böbrekleri temizlemeye yardımcı olabilir ve kereviz kökü, potasyum ve sodyum içerdiği için böbrekler için uyarıcı olarak kabul edilir.

Kereviz kökü yenilebilir ve inanılmaz derecede besleyicidir veya bir öz veya kapsül olarak alınır. Ayrıca yararlı bir sert eklemler, kavgaları azaltılmasında kolon kanseri anemik insanlarda ve bakiyeler kan seviyeleri. Ayrıca sindirim ve düzenli bağırsak hareketlerine yardımcı olur.

BÖBREK TEMİZLİĞİ İÇİN EN İYİ OTLAR-5

6. Çakıl Kökü veya Joe Pye Otu;  böbrek sağlığı ile uzun süreli ilişkisi nedeniyle bir böbrek kökü olarak da bilinir. Çakıl kökü öparin içerir. Bu çözücü zararlı organizmalara karşı güçlü bir aktiviteye sahiptir ve böbrek enfeksiyonlarına karşı koruma sağlayabilir. Ayrıca İYE, gut ve böbrek taşları için de kullanılır.

Bununla birlikte, karaciğer hasarına, kansere ve doğum kusurlarına neden olabilecek hepatotoksik pirolizidin alkaloidleri içerir.. Çakıl kökü kullanıyorsanız, etikette “hepatotoksik PA içermez” arayın. Aksi takdirde güvensiz kabul edilir.

BÖBREK-7MİZLİĞİ İÇİN EN İYİ OTLAR-7

7. Ayı Üzümü, Uva-ursi veya bearberry, idrar yollarını yatıştırıp tonlandıran ve böbrekleri temizlemek için kanıtları olan bir büzücüdür. Enfeksiyonlar için bir halk tedavisi olarak kullanılmıştır . İngiltere'de yapılan bir klinik çalışma ibuprofen ve uva-ursi'nin antibiyotik kullanmadan hafif, komplike olmayan İYE'leri hafiflettiğini göstermektedir.

Uva-ursi genellikle çay veya kapsül olarak alınır. Uva ursi büyük dozlarda veya uzun vadede güvenli değildir.

BÖBREK TEMİZLİĞİ İÇİN EN İYİ OTLAR-8

8. Hatmi Kökü; bir lezzet verici olarak kullanılır ve idrar yolu dokularını sakinleştirebilir. Nazik bir idrar söktürücüdür ve mukus zarlarını yatıştırdığı bilinmektedir. Hatmi kökü birçok sağlık yararına sahiptir ve bitkisel ilaçlarda yaygındır. Ayrıca antibakteriyel özelliklere sahiptir ve iltihapla savaşır.

Böbrek temizleyici olarak kullanılıyorsa, çay muhtemelen en etkili formdur. Hatmi kökü muhtemelen güvenli kabul edilir .

BÖBREK TEMZLİĞİ İÇİN EN İYİ OTLAR 9

9. Karahindiba; besleyicidir ve bazı sağlık yararları vardır. Karahindiba kökü bir diüretiktir ve tüm bitki hücre hasarını önleyen anti-oksidanlarla doldurulur. Bir yan fayda olarak, iltihapla savaşır ve kan şekeri seviyelerini, kan basıncını kontrol etmeye yardımcı olur ve kolesterolü azaltır. Kansere karşı etkiliği olduğu da bilinmektedir.

Çay, kapsül veya tentür olarak alın. Karahindiba kökü bir gıda olarak güvenli ve muhtemelen tıbbi miktarlarda güvenli olarak kabul edilir . Karahindiba, yakup otu, papatyalar, krizantem ve kadife çiçeği alerjiniz varsa bu böbrek temizleyicisini kullanmayın.

BÖBREK TEMİZLİĞİ İÇİN EN İYİ OTLAR 10

10. Maydanoz ; sadece garnitür için değil. Nefesi tazelemek ve idrar söktürücü olarak yemek için çiğneyin. K vitamini açısından inanılmaz derecede yüksektir. K vitamini içeriği nedeniyle kan inceltici alırken maydanozda saklamayın.

Bazıları büyük dozlarda güvensiz olduğu için bu bitkileri ılımlı olarak alın. Karahindiba gibi bunlardan bazıları bahçenizde büyür ve lezzetli bir salata ve sağlıklı bir çay haline getirilebilir. İlk önce böcek ilacı ve herbisit püskürtmeyin!

BÖBREK maydanoz TEMİZLİĞİ İÇİN EN İYİ OTLAR

11. Çörek Otu; Pek çok hastalığa derman olan bu besin maddesi böbreklerede faydası bulunmaktadır. Özellikle Çörek Otu Yağında bulunan timokinon adlı maddenin böbreklerin düzgün bir şekilde çalışmasına destek olduğu bilinmektedir.Ayrıca böbrek taşı içinde faydası vardır.

Çörek otunun faydaları neler? Peygamberi efendimizin şifa kaynağı ...11. Çörek Otu; Pek çok hastalığa derman olan bu besin maddesi böbreklerede faydası bulunmaktadır. Özellikle Çörek Otu Yağında bulunan timokinon adlı maddenin böbreklerin düzgün bir şekilde çalışmasına destek olduğu bilinmektedir.

Formun Üstü

Formun Altı

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2020, 03:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER