Alıç Meyvesinin Mucizesi

Alıç Meyvesinin Faydaları

Alıç Meyvesinin Mucizesi

 meyvesinin en önemli faydaları arasında zayıflatma etkisi vardır. Metabolizmayı hızlandırır. Bu durum daha fazla kalori yakmayı sağlayarak hızlı kilo vermenizi sağlar.  Hafif ekşi tadı ve güçlü içeriğiyle , kalpten kolesterole kadar birçok alanda mucizevi fayda sağlar. Birçok konuda fayda sağlayan alıç meyvesinin en önemli yararlarının arasında stres üzerindeki etkisi vardır. Sakinleştirici özelliği olan , kişideki stres seviyesini minimuma düşürerek rahatlatır.Yapılan diğer bir bilimsel araştırmalarda ise alıç meyvesinin yüksek tansiyonu düşürücü etkisi, aynı zamanda şeker hastaları için tansiyonu dengeleyici etkisi olduğu söylenmektedir.Yapılan diğer bir bilimsel araştırmalarda ise alıç meyvesinin yüksek tansiyonu düşürücü etkisi, aynı zamanda şeker hastaları için tansiyonu dengeleyici etkisi olduğu söylenmektedir.

Alıçın zararları

Alıç meyvesi düzenli olarak kullanıldığında sağlık için herhangi bir zarar teşkil etmez. Ancak ilaç kullananların ve özellikle kalp damar rahatsızlıkları olanların kullanmadan önce uzman bir hekime danışmaları tavsiye edilir.  Çünkü faydalarını saymakla bitiremediğimiz alıç meyvesinin kalp üzerinde ciddi etkileri bulunmaktadır. Nasıl ki onkoloji hastalarına greyfurt ve nar tüketimi önerilmiyorsa, alıç meyvesi de kalp hastaları için tehlike teşkil edebilir.

Her zaman belirttiğimiz gibi hamile olanlarda veya böbrekleriyle alakalı sağlık sorunları yaşayanlara da kullanmadan önce bir uzmana danışmaları gerektiğini tavsiye ediyoruz. 

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2019, 12:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER