Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_sg907mbs5nicb64r15bla0e8p7, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
YSK karara varacak - Haberi

YSK karara varacak

Yerel seçimlerin bitmesinin ardından İstanbul’da ki tartışmalar devam ediyor.

YSK karara varacak

İstanbul seçimlerinde Ekrem İmamoğlu’nun mazbatası verilmişti ama hem AK Parti kanadından hem MHP kanadından itiraz ve tepkiler gelmeye devam ediyor. Sabah namazını Pendik’te Amine Hatun Camiisi’nde kılan AK Parti İstanbul adayı Binali Yıldırım, namaz sonrası bekleyen gazetecilere açıklamalarda bulundu.

"Yüksek Seçim Kurulu da (YSK) İstanbul seçim sonuçlarına göre de partimizin ve MHP’nin şikayetlerini inceledi. Zannediyorum yarından itibaren bir karara varacak. Başından beri söylediğimiz birşey var, tek karar merci YSK’dır. Herkesin bu karara rıza göstermesi gerekir. Biz bunun sonucunu bekliyoruz. Bu seçim sonrası olaylar, yanlışlıklar, olaylarla ilgili her şeyi söyledik, bize düşen beklemektir. Zaman zaman çeşitli yorumlar yapılıyor, dün bir yazar iptal edilebilir, reddedilebilir veya İmamoğlu'ndan alınıp bir başkasına verilebilir diye. Öyle bir şey yok. Sonuçlar alınıp bir başkasına verilmesi gibi sonucu yok. Tamamen yanlıştır. Öyle bir talebi ne partimiz ne de biz yaptık. Milletin iradesi sandıkta tecelli etmiştir. Vatandaşların verdiği oyların hak edilen yere gidip gitmediğinin mücadelesini verdik, üzerimize düşeni yaptık. Karar YSK'nındır.'' dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER