Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_1n6ord6gbnk52hca5777gmjik6, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
AK Parti siyası tabanı oldukça fazla - Haberi

AK Parti siyası tabanı oldukça fazla

Numan Kurtulmuş, Üsküdar ilçesinde düzenlenen bir sahur programına katıldı. 

AK Parti siyası tabanı oldukça fazla

Gençlik Kuruluşları Birliği tarafından yapılan programa katılan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, sahur program sonrası açıklamalar yaptı. 

"Gençlerimizi ileriye doğru taşımak için büyük bir gayretle, fedakarca çalışan bütün sivil toplum kuruluşlarımızı yürekten tebrik ediyorum. Yaptığınız her bir faaliyetin sadece sıradan bir gençlik faaliyeti olmadığını hatırlatmak isterim. Yaptığınız her bir faaliyet bir büyük medeniyeti ihya ve inşa etme faaliyetinin bir parçasıdır. Belki yüzyıllar sürecek olan bir büyük medeniyet mücadelesinin köşe taşlarından birisidir. İnanın abartı olsun diye söylemiyorum, nefsinize hoş gelsin diye söylemiyorum ama 1 milyar 700 milyon İslam ümmetinin gözünü dikip baktığı, geleceği için dua ettiği ve kendisinin de umut içerisinde geleceğe dair umutlarını büyüttüğü yegane millet bizim milletimizdir, bu milletin gençleridir. Sizlere çok büyük bir sorumluluk düşüyor. "İnsanlar yönetiyor, kusurlar, eksikler, hatalar, yanlışlar dolayısıyla bizim bu sofrada bulunacak nitelikteki arkadaşlarımızın bir kısmının eleştirilerini biraz fazla ciddiye alarak 'bir ders vereyim, bir hadlerini bildireyim, şöyle bir sallayayım' dediklerine sizler de şahit oldunuz, bizler de şahit olduk. Evet 1 milyon 700 bin kişi sandığa gitmedi, yaklaşık 320 bin kişi sandıklarda geçersiz oy kullandı. Bunların yarısı boş oy. Yani gidip CHP’nin adayına veremedi, bize de kızdı.

Bir de size bir şey söyleyeyim, henüz kamuoyuna açıklanmadı. AK Parti’nin gücünü ve potansiyelini görmek bakımından söylüyorum. AK Parti kurulduğundan bu yana bir defa da olsa AK Parti’ye oy vermiş seçmenlerin oranı yüzde 65’tir. AK Parti’nin Türkiye’deki siyasi tabanı asgari yüzde 65’tir. Ben kamuoyu araştırmasını söylüyorum. Oy vermiş sonra vermemiş, birkaç kez vermemiş sonra vermiş, birkaç kez oy vermiş sonra vermemiş. Bu büyük bir güçtür. Bu insanlarımızın hepsine ulaşacağız, gönlü kırgın olanlara diyeceğiz ki kırılma vakti şimdi değildir. Eksikleri, hataları söyleyenlere diyeceğiz ki biz de siyaseti biliyoruz, eksikleri hataları görüyoruz, önce 23 Haziran’ı geçelim, ondan sonra gerekirse siyasi bakımdan tövbe istiğfar ederek yanlışlarımızdan kurtulacağız ve yolumuza koşar adım devam edeceğiz. Ama kızgınlıkla, küskünlükle, kusura bakmayın hiç kimsenin de CHP’nin adayını oraya getirip oturtturmak gibi bir lüksü olamaz.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER