Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_el21otquuo73espnemsf2kjbp3, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Sessizliğini sanatla bozdu - Haberi

Sessizliğini sanatla bozdu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinde Konservatuvarı Geleneksel Türk Süsleme Sanatları sergi düzenlendi.

Sessizliğini sanatla bozdu

Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Geleneksel Türk Süsleme Sanatları Bölümü'nün yıl sonu sergisi Gar Sanat Galerisi'nde açıldı. Sergiye işitme engelli Zehra İnanöz de katıldı. Geleneksel Türk Süsleme Sanatları Bölümü'nde eğitim gören doğuştan işitme engelli Zehra İnanöz, hem eserleri hem de hayat hikayesi dikkati çekti.

Geleneksel Türk Süsleme Sanatları Merkezi'ndeki dersler sayesinde yeteneklerini keşfettiğini aktaran İnanöz, "Hocalarım ve arkadaşlarım ile iletişim sorunu yaşamadım, her zaman ders ortamında anlatılanları anladım ve isteklerimi anlatabildim. Ortak dilimiz sanat olduğu için zorluklar olsa da her zaman aşıldı. Öğrenmek bana ayrı bir heyecan veriyor. Her şeyden önce bu sanat bana sabırlı olmayı öğretti. Zamanımı hatta hiçbir anımı boşa geçirmiyorum. Kendimi geliştirmeye devam edeceğim. Engellerim bana engel olmayacak." ifadesini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER