Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_1r6297i1215v3sefu3sl8kdnr2, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Nesilden Nesile Devam Eden Kahveci  - Haberi

Nesilden Nesile Devam Eden Kahveci 

Sakarya’nın tarihi kahvecisi üç kuşaktır devam ediyor. Üç nesle de ekmek kapısı olan dükkan, bir asırdır işletilmeye devam ediliyor.  

Nesilden Nesile Devam Eden Kahveci 

Sakarya ilinin adeta sembolü haline gelmiş olan kuru kahveci, bir asırdan beri hizmet veriyor. Cumhuriyetten önce kurulmuş olan kahveci dükkanı, geçmişten bugüne hiçbir şey kaybetmemiş. Aynı lezzetiyle devam eden kuru kahveci, klasik yöntemlerle kavrulan Türk kahvesini ve çeşitlerini müşterilerine sunuyor. Yıllar geçmesine rağmen lezzetinden bir şey kaybetmeyen kahve dükkanının biriktirdiği tecrübeyi yeni nesil devam ettiriyor.  

Üç nesildir devam eden dükkanın şimdi ki sahibi ise Ertan Tanyeri. İşletme sahibinin verdiği demeçler ise, işini ne kadar iyi yaptığını ortaya koyuyor. Ertan Tanyeri, muhabire yaptığı açıklamalarda şunları dile getiriyor. 

‘’Dedemin ve babamın zamanından beri burası kahve tiryakilerinin uğrak yeridir. Kahve burada günlük kavruluyor ve öğütülüyor. Kahvede esas olan; kahvenin çekilmesi, öğütülmesi değil, yeni kavrulmuş olmasıdır. Yeni kavrulmuş, yeni öğütülmüş kahve, fincana yeni döküldüğü zaman işte o an gerçekten kırk yıl hatırı olan bir kahve içilmiş olur. Kahve tutkunları için kahve taze tüketilmelidir. Az az sıklıkla kahve alınmalıdır.’’ ifadelerine yer verdi.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER