Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_97mgfcq99h9l592j0hstbinba6, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
AHMET ASLAN SAKARYA'DA SEVENLERİ İLE BULUŞUYOR - Haberi

AHMET ASLAN SAKARYA'DA SEVENLERİ İLE BULUŞUYOR

Başarılı Sanatçı Ahmet Aslan 16 Şubat 2020 tarihinde Sakarya Adapazarı Kültür Merkezinde sevenleri ile buluşuyor.

AHMET ASLAN SAKARYA'DA SEVENLERİ İLE BULUŞUYOR

                                                                               AHMET ASLAN SAKARYA KONSERİ

Meşhur olan ve çok kişi tarafından dinlenen  ‘Minnet Eylemem’i söyleyen usta sanatçı Ahmet Aslan, Sakarya’da 16 Şubat tarihinde sevenleri ile buluşuyor.

Türkçe ve Zazaca şarkılar söyleyen Ahmet Aslan İstanbul Üniversitesi Konservatuarında okumuştur. Almanya’ya giderek müzik kariyerini başlatan Ahmet Aslan, Roterdam Dünya Müzik Akademisinde eğitimine devam etmiştir.

Klasik gitar ve bağlamayı bir araya getirerek La-Tar adını verdiği enstrümanı kendi tasarlamıştır. Aktif olarak kullandığı La-Tar ile ismini duyurdu.

Ahmet Aslan Kimdir?

1968 yılında Tunceli’de doğmuş, ilkokulu köyün de, ortaokul ve liseyi Hozatta okumuştur. Resim kabiliyeti çok iyi olan Ahmet Aslan Dicle Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünü kazanmış ve Diyarbakır’da okumuştur. Diyarbakır’da 6 ay resim öğretmenliği yapmıştır. Müziğe karşı duyduğu ilgi çocukluğundan başlamıştır. Lise yıllarında tambura merak salmış ve öğrenerek çalmıştır. 1993 senesinde İstanbul Üniversitesi Konservatuarında müzik eğitimi almıştır. Ahmet Aslan Müzik Eğitimini Yurtdışında tamamlamıştır.

Anadolu müziği konusunda deneyimli İtalyan asıllı gitar profesörü, Carlo Domeniconi yi yakından takip etmektedir. Onun “Koyun Baba” şarkısını tüm sevenlerine tavsiye etmektedir.

 Ahmet Aslan Albümleri:

Rüzgar ve Zaman (2003)

Meleklerin Dansı (2008)

La-Tar (2015)

Gösteri Yeri ve Tarihi:

Sakarya Adapazarı Kültür Merkezinde

 16 Şubat 2020 Pazar

Saat: 19.00

Adres: Cumhuriyet, Atatürk Blv. No:7, 54100 Adapazarı/Sakarya

ahmet aslan sakarya konser

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2020, 22:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER