Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_sb5blfk26e9q3sp0taueg7mjo2, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Yarışmaya az kaldı - Haberi

Yarışmaya az kaldı

"THY 8. Science Expo 2019" proje yarışmasının başlamasına artık sayılı günler kaldı.

Yarışmaya az kaldı

Bursa'da, Türkiye'nin en büyük, dünyanın sayılı bilimsel etkinlikleri arasında gösterilen "THY 8. Science Expo 2019"da, proje yarışması, 2 Mayıs günü kapılarını açacak. TÜYAP Fuar Merkezi'nde bilimseverlerin katılacağı fuarda birbirinden farklı etkinlikler sergilenecek.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki tanıtım toplantısında, fuar ile ilgili basına demeçlerde bulundu.

"Çocuklar, veliler, eğitimciler, iş adamları, meslek erbapları, firmalar ve kamu kuruluşları bir araya geliyor. Organizasyon bünyesinde, firmaların ürettikleri veya üretimde kullandıkları teknolojilerin sergilendiği teknolojik alanlar var. Özellikle çocukların kendi elleriyle bir şeyler ürettikleri, yaparak, yaşayarak öğrendikleri, deneyerek yaptıkları, kendi ilgi, kabiliyet ve kapasitelerini keşfettikleri 101 farklı stantta gerçekleşecek olan atölyelerimiz bulunmakta. Mesleki eğitimlerini sürdüren gençlerimizin kabiliyetlerini sergiledikleri, mesleki bağlılık ve öz güvenlerinin pekiştiği ve 12 meslek dalında düzenlenen 'Meslekler Yarışıyor' var. Kariyer kulübünde uzmanlar, meslek erbapları ve yöneticiler tecrübelerini yeni nesle aktarıp onlara rehberlik ediyor. Yeni fikirleri desteklemek, girişimcilik ruhunu aşılamak, inovatif düşünmeyi yaygınlaştırmak ve yerli, milli üretim için genç, yaşlı herkesi cesaretlendirmek amacıyla düzenlenen 'Proje', 'Autodesk 3B Tasarım ve Modelleme' ve 'Tasarla Yap Uçur' yarışmaları da festival kapsamında yapılıyor." dedi.

Katılımın sadece Türkiye’den değil, Tayvan, Hollanda ve İtalya gibi ülkelerden de ekiplerin katılacağı THY 8. Science Expo 2019'da, 235 farklı alanda bin 720 bilim gönüllüsü görev alacak ve atölye çalışmaları gerçekleştirilecek.

Fuara ayrıca, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Bursa Uludağ Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi, Milli Teknoloji Hamlesi için yurt genelinde çalışmalar yürüten Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı, ROKETSAN ve TÜRKSAT da festivalin destekçileri arasında yer alacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER