Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_b6t10e65leookdj433spv7drh2, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Türkiye’nin Savaş Provası Gerçeğini Aratmadı - Haberi

Türkiye’nin Savaş Provası Gerçeğini Aratmadı

NATO’nun 2020 savaş tatbikatı Türkiye’nin de aralarında bulunduğu ülkelerle başladı. Ev sahipliğini ise İtalya ülkesi yaptı.

Türkiye’nin Savaş Provası Gerçeğini Aratmadı

NATA’nın öncülüğünde deniz altı, su üstü ve hava şeklinde savaş tatbikatı düzenlendi. Tatbikat ‘’Dynamic Manta 2020’’ temasıyla yapıldı. Eğitim amaçlı düzenlenen tatbikat görenleri yine büyüledi. 

Tatbikatta Türkiye, İtalya, Fransa İngiltere, Kanada, ABD, Yunanistan, İspanya ve Almanya yer aldı. Toplamda 9 ülke tatbikata katıldı. Sancak gemiliğini de ev sahibi İtalyanlar yaptı. 

Akdeniz de açıklarında yapılan tatbikatın bir bölümü basın açık şekilde yapıldı. Türkiye’den de 7 gemi NATO’nun düzenlediği tatbikata eşlik etti. Gemiler arasında TCG Salihreis ve TCG Gaziantep’te boy gösterdi. bunların yanı sıra TCG 18 Mart ve Deniz Karakol Uçağı da yer aldı. Türk Deniz Kuvvetleri, Dynamic Manta 2020 katılımıyla birçok ülkeye gözdağı verdi. Türk ordusu bir kez daha dosta güven, düşmana korku ilkesini yenilemiş oldu. 

Basın ile paylaşılan fotoğraflarda tatbikatın nefes kestiğini gözler önüne serdi. Yaklaşık 1 hafta sürecek olan tatbikat 6 Mart günü sona erecek. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER