Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_2qqn52el8i556pq3m0nt1ls4j2, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Trakya Üniversitesi’nde akreditasyon - Haberi

Trakya Üniversitesi’nde akreditasyon

Trakya Üniversitesi'nden yapılan açıklamaya göre uluslararası standartlara sahip olan üniversite akreditasyon süreci başladı.

Trakya Üniversitesi’nde akreditasyon

Trakya üniversitesi yabanci diller yuksekokulu akreditasyin projesi yurutucusu hem de egitim dekani olan Prof dr. Sevinc Sakarya Maden ve akasemisyenler, rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlunu ziyaret etti ziyaret esnasinda Prof Dr. Maden, akreditasyon süreçleri ve hedefleri hakkında Rektör Tabakoğluna bilgi verdi.

Akreditasyon sürecinin 6 ay önce başladığını söyleyen Maden konuşmalarına şu şekilde devam etti.

"Bu süreçte, Pearson Assured tarafından sunulan danışmanlık hizmeti kapsamında başlattığımız çalışma ve hazırlıkların ardından, 11 Aralık 2018 tarihinde Pearson Qualifications International denetçilerinden Dr. Sherif Mously, yüksekokulumuzu ziyaret ederek, gerçekleştirdiği bir günlük denetim programı çerçevesinde kurumsal kalite güvencesine, öğrenme eko-sisteminin kalitesine ve ölçme-değerlendirme süreçlerine ilişkin bir dizi incelemelerde bulundu. 31 Aralık 2018 tarihinde de tarafımıza ulaşan akreditasyon onayıyla, yüksekokulumuzda sunulan eğitimin uluslararası standartlarda olduğu, dünya çapında tanınırlığa sahip, uluslararası, tarafsız ve bağımsız bir kuruluş olan 'Pearson Assured' tarafından tescillendi. Söz konusu sertifika ile öğrencilerin elde ettikleri yeterliliklerin akademik ve mesleki olarak daha büyük bir geçerliliğe sahip olacağını ve Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Asya, Avrupa ve Orta Doğu’da kariyerlerine devam etmelerine olanak ve destek sağlayacağını müjdeliyoruz. Ayrıca, sertifika alan öğrenciler bu belgeyle bahsedilen bölgelerdeki okul kabulleri, iş başvuruları ve kariyerlerine devam etmeleri noktasında önemli bir avantaj elde etmiş olacak." diye konuştu.

Tekirdağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tabakoğlu ise akredite olan yüksekokulun uluslararası güvenilirliği ve yüksek eğitim standardını kanıtladığını dile getirerek şunları ekledi.

 "Pearson Assured sertifikası, Yabancı Diller Yüksekokulu’nun akademik ve idari yapısına ilişkin güvenilirlik ve yetkinlik konularını geliştirirken, öğrencilerimizin yabancı dil kalitesini artırmada önemli bir belge olarak dikkati çekmektedir. Yabancı dil hazırlık eğitimlerini yüksekokulumuzdan alan öğrencilerimiz için bu gelişme, çağdaş, rekabetçi, yenilikçi eğitim ve öğretimin yanı sıra akademik ve mesleki olarak birçok ilerleme ve geçerliliğin de habercisi olmakta." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER