Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_pknak93u0v6vn2ssom273o9vl1, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Stajlarını valilikte yaptılar - Haberi

Stajlarını valilikte yaptılar

Bilecik’te öğrenciler için Valilik kolaylık sağlayarak stajlarını yapma imkanı sundular.

Stajlarını valilikte yaptılar

Bilecik Valiliği başlattığı proje ile öğrenciler başarısının artırılması, motivasyonlarının sağlanması, meslek seçimi ve yeteneklerinin keşfediliyor. Vali Şentürk, yaptığı açıklamada, gençlere devleti, devletin işleyişini resmi kurumların iş ve işlemleri ne şekilde yürüttüğünü göstermek ve öğretmek, öz güvenlerini ve kendilerine güvenme kabiliyetlerini geliştirmek amacıyla projeyi uyguladıklarını söyledi.

Program kapsamında ayda bir gün, bir öğrencinin il idarecilerinin yanında staj yaptığını belirten Şentürk, "Öğrencimiz, bizimle Valiliğin ne yaptığını uygulamalı olarak görmüş oldu. Günün sonunda valilik koltuğuna oturarak bu hissiyatı yaşadı." dedi.

Öğrencilerden Sena Nergis Yiler ise yaşadığı tecrübeleri şöyle anlattı.

"İnsanların buraya gelerek dertlerini anlatması, onlara çözüm bulmak ve hayır dualarını alabilmek güzel. Bu koltuğun devletin emaneti olduğunun bilincinde olarak hareket etmemiz gerektiğine inanıyorum. Burada oturmanın sorumluluğu çok büyük, asla rehavet yeri değil." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER