Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_fpaf259r8mh0frmc8dbkpi9v12, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Selimiye’de ilk iftar yapıldı - Haberi

Selimiye’de ilk iftar yapıldı

Edirne’de Ramazan ilk gününde vatandaşlar Selimiye Camisinde buluştu.

Selimiye’de ilk iftar yapıldı

Edirne Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca, Vakıflar Genel Müdürlüğü desteğiyle, Mimar Sinan’ın ustalık eserim diye tabir ettiği caminin yanında bulunan iftar çadırında vatandaşlara çorba, tas kebabı, pilav ikram edildi. İftar çadırında oruç açmak isteyenler halk ise ilk günde yoğun ilgi gösterdi.

Edirne Valisi Ekrem Canalp ve eşi de iftarlarını bu çadırlarda vatadaşla beraber açtı. Vatandaşlara hal hatır sorarak sohbette eden Canalp, gazetecilerede açıklamalarda bulundu.

"Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla sunmuş olduğumuz bir hizmet. Dışarıda, sokaklarda, akşam saatlerinde çarşıda pazarda bulunan insanlarımız burada iftarını yapma imkanı buluyorlar. Aynı zamanda durumu iyi olan Edirneliler de bir şekilde imkanlarını kullanarak iftar yapmak isteyen vatandaşlarımıza katkıda bulunuyorlar. Katkıda bulunmak isteyenlerle iftar yapmak isteyen insanlarımız bir araya geliyor. Harika, Ramazanın anlamına uygun bir aktivite oluyor." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER