Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_8vn50sl15cad9lo07qj8gaqce3, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Şehitlerin Kanı Yerde Bırakılmıyor - Haberi

Şehitlerin Kanı Yerde Bırakılmıyor

Suriye'nin İdlib kentinde şehit olan askerlerimizin kanı yerde kalmadı. Türk askeri, rejim güçlerine misliyle karşılık verdi.

Şehitlerin Kanı Yerde Bırakılmıyor

Dün akşam geç saatlerde 33 askerimizin şehit haberini aldık. Ülkece askerlerimiz için kenetlendik. Sokaklara çıkan vatandaşlarımız hain saldırıyı kınadı ve geride kalan askerlere dua etti. Doğu da buluanan vatandaşlarımız ise, yaralı olan askerlerimiz için kan bağışında bulundu.

Türk Silahlı Kuvvetleri ise rejimin yer aldığı bölgelere operasyon düzenledi. Hem havadan hem karadan rejim güçleri ablukaya alındı. Türk kolluk kuvvetleri, şehitlerin kanını yerde koymadı. Rejime ait birçok mühimmat deposu ve karargah gibi mekanlar yerle bir edildi.

Ayrıca TSK yapılan operasyonla ilgili görüntüler de paylaştı. Operasyon, çekilen fotoğraf ve videolara da yansıdı.

Rejime Güçlerine Ağır Hasar Verildi

Türkiye'nin yoğun gerçekleştirdiği operasyonlar sonuç verdi. Operasyonların yürütüldüğü 17 gün için bilanço ortaya çıktı. Bin 700'den fazla rejim askeri etkisiz hale geldi. Sadece askerler değil, 29 obüs, 3 helikopter, 18 zırhlı araç, 55 tank, 21 askeri araç, 6 mühimmat deposu, 4 doçka ve 7 havan Türk askerleri tarafından imha edildi.

Operasyonların aralıklarla devam ettiği yetkililer tarafından bildirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER