Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_fnjv2jfj3vn95t1hr5slsouig0, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
SAPANCA DA YAPILMASI PLANLANAN TELEFERİK İÇİN TEK SES OLDULAR - Haberi

SAPANCA DA YAPILMASI PLANLANAN TELEFERİK İÇİN TEK SES OLDULAR

Sakarya’nın Sapanca ilçesine bağlı Kırkpınar Hasanpaşa mevkisindeki teleferik hattının yapımı için yapılan itirazı yerinde bulan mahkeme yürütmeyi durdurma kararı aldı.

SAPANCA  DA YAPILMASI PLANLANAN TELEFERİK İÇİN TEK SES OLDULAR

Sakarya’nın Sapanca ilçesine bağlı Kırkpınar Hasanpaşa mevkisindeki ormanlık alan dan başlayarak,

Mahmudiye İncebal bölgesine kadar uzayacak ve yaklaşık 1500 metre uzunluğundaki teleferik hattının ihalesi Sapanca Belediyesi tarafından düzenlenmiş ve ihaleyi Bursa Teleferik Anonim Şirketi kazanmıştı.

sapanca-teleferik

Ancak Sakarya daki doğa severler ve   bölgede yaşayan  Sapanca halkı tarafından, yapımı planlanan bölgelerde proje nedeniyle telafisi çok zor olacak zararlar oluşacağı tespit edilmişti. Konunun önemi nedeniyle,  kamu oyunda dikkat çekmesi için bölge halkı   eylemlere başlayarak, Sakarya  idare makkemesine başvurmuşlardı.

teleferik-sapanca-eylem

Yapılan çalışmalar meyve verdi ve İdari Mahkeme yürütmeyi durdurma kararı aldı. Bu gelişmeleri olumlu bulan bölge halkı,   seslerini duyurmak için bir araya gelerek, konunun takipçisi olacaklarını, doğayı koruyacaklarını tekrar vurguladılar.

sapnca-teleferik-kırkpınar

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2020, 08:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER