Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_senlrmhvmu7asoobvaatb9vi17, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
SAKARYA DOĞUMLU ÖMERCİK VEFAT ETTİ - Haberi

SAKARYA DOĞUMLU ÖMERCİK VEFAT ETTİ

Türk Sinemasının ünlü yıldızları ile pek çok filmde rol alan Ömercik lakaplı Ömer Dönmez evinde ölü bulundu.

SAKARYA DOĞUMLU ÖMERCİK VEFAT ETTİ

SAKARYA DOĞUMLU ÖMERCİK 61 YAŞINDA  VEFAT ETTİ

Sakarya şehrinde dünyaya gelen, kameralar ile 4 yaşındayken tanışan ve midesinden rahatsızlanarak uzun süredir kanser hastalığı ile mücadele eden Ömercik 61 yaşında yaşadığı evde vefat etti.

ömercik dönmez gencligi

ÖMERCİK KİMDİR?

            Gerçek adı Ömer Dönmez’dir. 13 Ağustos 1959 tarihinde Sakarya da ailenin üçüncü çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. 3 kız kardeşi vardır. Sinemaya teyzesinin kızı Zeynep Değirmencioğlu sayesinde başlamıştır. Zeynep Değirmencioğlu’nun babası Hamdi Değirmencioğlu senaristir. Ömerciyi ses dergisinin düzenlediği yarışmaya sokar ve Ömercik burada üçüncü olur. Sonrasında ise Yeşilçam hayatı başlar. Sakarya’dan İstanbul’a taşınırlar ve öğrenim hayatına İstanbul’da devam eder. Ancak film çekimlerini yoğunluğu nedeniyle ortaokulda iken okumayı bırakır.

omercik ve aysecik

ÜZÜCÜ KAZA

Ömer Dönmez İstanbul’da Selimiye ilçesine taşındıktan sonra sinema gelirlerinden elde ettiği kazanç ile dört tane araba alır ve bunları taksi olarak işletmeye başlar. Babası şekercilik mesleğini bırakır ve oğlunun taksileri ile ilgilenir. Ehliyeti olmayan Ömercik babasına destek olmak için ehliyet alır.

Bir gün taksilerden birini dikiz aynasındaki arızayı gidermek için uğraşırken, kullandığı tornavida sol gözüne düşer ve maalesef görme becerisini kaybeder. Ömer Dönmez artık filmlerde rol alamaz, Yeşil Çam Hayatı biter.

  omercik babasi kimdirömercik dönmez gencligi kaza

Ardından Ömercik eniştesi ile İstanbul Kapalı Çarşıda tekstil işine başlar. Ancak talihsizlikler yakasını bırakmaz ve geçirdiği motosiklet kazası sonucu yaralanır, uzun süre tedavi görür ve yürüyemez. Bu arada almış olduğu taksiler satılır, maddi sıkıntı çekmeye başlar. Daha sonra uzun bir süre büfecilik yapar.

OYNADIĞI FİLMLER

            Ömercik, ilk olarak 1965 yılında çevrilen, senaryosunu Erdoğan Tünaşın yaptığı, yapımcılığını Naci Durnun üstlendiği, başrollerini Hülya KOÇYİĞİT ve Cüneyt Arkın’ın paylaştığı “ Sevgim ve Gururum” filminde ilk rolü için Yeşil Çamda kamera karşısına geçer. Başarılı olur.

ömercik sevgim ve gururum filmi

            Ardından aynı yıl çevrilen yönetmenliğini O.Nuri Ergün’ün yaptığı, Filiz Akın, Neriman Köksal ve Cüneyt Arkın’ın başrollerini paylaştığı  “Fakir Gencin Romanı” filminde rol alır.

1965 ile 1998 yılları arasında yaklaşık 60 film ve dizide rol almıştır.

ömercik dönmez filmler

En son 2003 yılında Yeşilcam Denizi Televizyon Programını yapmıştır.  

Şehri Sakarya Ekibi olarak Allahtan Rahmet, kederli ailesine baş sağlığı diliyoruz.

ömercik dönmez gencligi vefat

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2020, 00:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER