Necmeddin öğretmene son görev

Kocaeli ilinin Gebze ilçesinde bir okulda öğretmene bıçaklı saldırı gerçekleşmişti. Saldırı sonrası hayatını kaybeden Necmeddin Kuyucu için öğretmenlik görevini yaptığı okulda tören düzenlendi.

Necmeddin öğretmene son görev

Okulun adı, "Şehit Öğretmen Necmeddin Kuyucu Anadolu Lisesi" olarak değiştirilirken, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran şu açıklamalarda bulundu: "Birbirinizle kenetlenmeniz lazım. Bütün öğrencilerden isteğimiz budur. Bu anlamda çok değerli Necmeddin kardeşim bir görev şehididir. Yapmış olduğu hizmetlerle bizim gönlümüzde her zaman yaşayacaktır" dedi.

Okulda aynı zamanda müdür başyardımcısı görevini de yürütmüştü. Şehit Öğretmen Necmeddin Kuyucu’nun tabutu başında, ailesi ve yakınları gözyaşı döktü.

Öğrencilere seslenen Safran, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Türkiye'de bizim geleneksel kültürümüzde bir ağabey kardeşlik ilişkisi vardır. Bugün siz şu okulda farklı anne ve babalardan oluşmuş olan büyük bir ailesiniz, bunun farkında olmalısınız. Birbirinizle kenetlenmeniz lazım. Bütün öğrencilerden isteğimiz budur. Bu anlamda çok değerli Necmeddin kardeşim bir görev şehididir. Yapmış olduğu hizmetlerle bizim gönlümüzde her zaman yaşayacaktır."

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un da törene katıldığı, Türkiye’nin farklı yerlerinden Necmeddin Kuyucu öğretmeni son yolcuğuna uğurlamak için gelerek acılarına ortak oldular.

Öte yandan törene, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Türk Eğitim-Sen Genel Sekreteri Musa Akkaş, Eğitim-İş Genel Başkanı Orhan Yıldırım, Eğitim-Sen Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan, eğitim sendikalarının şube başkanları, sendika temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler de katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER