Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_jua1ipe8rvs26rrquabgqtua94, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Koronavirüs Tehdidi Devam Ediyor - Haberi

Koronavirüs Tehdidi Devam Ediyor

Dünya sarıp sarmalayan virüs, insanlığı tehdit etmeye devam ediyor. İran ile Türkiye arasında koronavirüsü alarmı verildi.

Koronavirüs Tehdidi Devam Ediyor

İran ülkesinde yaşanan vakalar artmaya devam ediyor. Neredeyse her gün ölüm ya da yeni teşhis koyulan insanlar oluyor. Bunu gören Türkiye’de sınırları kapatma kararı vermişti. 

Bitmek bilmeyen virüs tehdidi ülkeler arasında kriz noktasına geldi. Türkiye’nin ve Ortadoğu bölgesi de kırmızı alarmda. İran’dan sonra Irak ülkesinde de koronavirüs ihtimali konuşuldu. 

Son olarak Tahran - İstanbul seferini yapan Türk Hava Yolları uçağında koronavirüs şüphesi duyuldu. uçak her ihtimale karşı İstanbul yerine Ankara’ya iniş yaptı. Esenboğa Havalimanı’na inen uçakta ki yolcuların karantinaya alınacağı bildirildi. 

İran’dan gelen vatandaşların 17’sinde şüpheli bir durum gözlemlendi. Ayrıca yolcuların 12’sinde aşırı ateş çıkması uçak içinde paniğe yol açtı. Uçak içinde tıplam 132 yolcu mevcut olduğu gelen bilgiler arasında. 

Sağlık Bakanı Fatih Koca, konuyla ilgili basın mensuplarını ve halkı bilgilendirdi. Koca, henüz bir virüs vakasına rastlanmadığını söyledi. 

Son olarak yolcuların test yapılarak incelendiği belirtildi. Net sonuç için tüm testlerin sonuçlanması bekleniyor. Şu anlık yolcuların taramaları sürüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER