İslam düşmanlığı artıyor

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Kırklareli’nde katıldığı İl Müftülüğü programında İslam’a karşı yaşanan terörizmle ilgili konuşmalarda bulundu.

İslam düşmanlığı artıyor

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: “İslamofobi, anti-İslamizme dönüştü artık. Yani artık İslam korkusu değil, İslam düşmanlığı aşamasına geldi. Biz onlara diyoruz ki, insaflı olun. İslam dünyasında fitne ve fesat çıkarmaya çalışanlara destek olmayın. İdeolojiler, farklı mezheplerden hareketle, farklı din algılarının uzantıları terör örgütleri haline geldi”

Yeni Zelanda da yaşanan olaylar sonrası İslam düşmanlığı yeniden gündeme geldi. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ta üniversiteli öğrencilerle buluştu. Öğrencilere nasihatlerde bulunan Erbaş;

"İslam medeniyetinin mensupları, her yerde ve her zaman bu hakikatin farkında olmalı ve kendisini ona göre yetiştirmeli. Elhamdülillah bizler Müslümanız, son kitabın yani Kur'an-ı Kerim'in mensuplarıyız, son Nebinin ümmetiyiz. Bizler imtihan dünyasındayız. İnsanoğlunu Cenabı-ı Hakk imtihan etmek için yaratmıştır. Kur'an-ı Kerim'de pek çok ayette imtihana dikkat çeker. Bu imtihan kıyamete kadar devam edecektir. Kıyamete kadar gelen insanlar bu imtihanla karşı karşıyadır. Çünkü şeytan kıyamete kadar da yaşayacaktır. Şeytanın olduğu bir dünyada, şeytanların olduğu bir dünyada cinlerden ve insanlardan da şeytanların olduğu bir dünyada imtihan hep devam edecektir. Onun için bizim ismimizin anlamına göre kendimizi geliştirmemiz ve ona göre hareket etmemiz gerekiyor." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER