Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_1got2b3s4kfsv7sa2f5797sop0, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
İran’dan Gelen Uçaktan Virüs Çıkmadı - Haberi

İran’dan Gelen Uçaktan Virüs Çıkmadı

İran ülkesinden Türkiye’ye gelen uçakta koronavirüs paniği yaşanmıştı. Olayın ardından uçak Ankara’ya acil iniş yapmıştı.

İran’dan Gelen Uçaktan Virüs Çıkmadı

Dün öğle saatlerinde Tahran - İstanbul seferini yapan uçak, Ankara’ya acil iniş gerçekleştirmişti. Koronavirüs şüphesinin yaşandığı uçak kısa süre karantinaya alınmıştı. İçinde bulunan yolcular bir dizi testten geçmişti. Sonuçlar ise akşam saatlerine doğru çıktı. Dün akşam Sağlık Bakanı Fatih Koca’nın yaptığı açıklamda korkulacak bir şeyin olmadığını vatandaşlara basın yoluyla duyurdu.. 

Koronavirüs Tehdidi Devam Ediyor

Her gün yeni açıklamalar gelse de ölümler ve vakalar yaşanmaya devam ediyor. Türkiye’nin bu konu üzerinde titizlikle durduğu biliniyor. Virüsün, Türkiye’ye de sıçramaması için yetkililer ellerinden geleni yapıyor. 

Sağlık Bakanı Fatih Koca, ‘’Türkiye’de henüz virüs vakası yaşanmamıştır’’ açıklamasında bulundu. Ancak daha sonrasında da yaşanmayacağı anlamına gelmez söyleminde bulundu. Türkiye’nin azami ölçüde virüs konusunda korunduğu apaçık ortadadır. 

Çevre ülkelerde ve dünyada yaygın olan virüs için Türkiye gerekli tedbirleri almaktadır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER