Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_sfh19fjckj24alu0lm0ifco9g1, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Emekliye Ek Ödeme Müjdesi Gelebilir - Haberi

Emekliye Ek Ödeme Müjdesi Gelebilir

Emekliler için yüde 10 oranında ek ödeme talebi geldi. Talep karşılık bulursa 361 liraya kadar artış gerçekleşecek.

Emekliye Ek Ödeme Müjdesi Gelebilir

Türkiye Emekliler Derneği, hali hazırda emeklilerin ek ödeme oranı yüzde 4 - 5 iken yüzde 10’a gelmesini istedi. Yüzde 5 üzerinde bir artış gerçekleşirse emeklilerin ek ödeme ücretleri artmış olacak. Emekliler şimdilerde bu haberi beklemekte. 

Konuyla ilgili Türkiye Emekliler Dernek Başkanı Kazım Ergün’den açıklama geldi. Ergün, ‘’Çalışanlara vergi iadesinin karşılığı olarak uygulanan asgari geçim indirimi en düşük 220 lira. Buna karşın bin 500 lira alan emekli aylık 60, 2 bin lira maaş alan emekli ise 80 ek ödeme alıyor. Ek ödeme oranlarının ivedilikle yükseltilmesini istiyoruz’’ dedi. 

Ek Ödemeyle 300 Liranın Üzerinde Artış Olacak

Türkiye Emekliler Derneği’nin talepleri hayata geçtiği takdirde 59 - 361 lira arasında ek ödeme yapılacak. Emekliler en düşük 59 lira ek ödeme alacak. Bu sayede rakamlarda da büyük değişlikler olacak. 

her ay düzenli olarak emekliler maaşlarının yanında birde ek ödeme alıyor. Bu oran yüzde 4 - 5 seviyelerinde. Yeni gelen talep ile bu oran yüde 10 barajını görmek istiyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER