Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_0049uou1n0jp7nge0hb9911t20, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Bursa’da yetimler bir araya geldi - Haberi

Bursa’da yetimler bir araya geldi

Dünya Yetimler Günü’nde Bursa’da iftar programı düzenlendi.

Bursa’da yetimler bir araya geldi

Osmangazi Belediyesi ve Bursa İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Derneğince düzenlediği iftara, 120 yetim ve ailesi katıldı. İHH Bursa Şubesi Başkanı Hüseyin Kaptan, ramazan ayının her 15. gününde bu etkinliği yaptıklarını dile getirerek şunları ekledi. "Bu faaliyetlerle dünyaya sesimizi duyurmak istiyoruz. Artık savaşların olmadığı, zulmün ortadan kalktığı bir dünya istiyoruz. Bunun için de her alanda gayretlerimizi göstermeye çalışıyoruz. İnşallah ramazan ayı bu yavrularımızın sıkıntılarından kurtulmalarına vesile olur. Biz İHH olarak ramazan ayında 160 ülkeye giderek oradaki yetimlerle, mazlumlarla hemhal olduk. Allah'a hamdolsun ki, bizleri yetimlerle beraber kıldı, onların dertleriyle dertlendirdi."

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da ramazan ayının bereketli geçmesini dileyerek, "Allah birliğimizi, bütünlüğümüzü daim etsin. Bugün yetimleri bir araya getiren programda emeği geçenlerden Allah razı olsun." ifadelerini kullandı.

Ayrıca program sonunda Suriye ülkesine 7 tır yardım maslzemesi hayıseverler tarafından gönderildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER