Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_hlgpalb2sltsp97dlp83iads41, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
19 Mayıs kutlanıyor - Haberi

19 Mayıs kutlanıyor

Atatürk’ü anma gençlik ve Spor bayramı Türkiye’nin dört bir yanında kutlanıyor.

19 Mayıs kutlanıyor


19 Mayıs Atatürk’ü anma gençlik ve Spor bayramı Edirne Kırklareli ve Tekirdağ gibi illerde törenlerle anıldı. Yapılan törenlere yoğun şekilde katılım gerçekleşti.

Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Selim Ak'ın anıta çelenk koymasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Selim Ak, "Bu hareket bütün vatan satına yayılmıştır. Milletimizin gösterdiği birlik, beraberlik, azim ve kararlılık savaşın kazanılmasında önemli rol oynamış, bu zafer Cumhuriyet'imizin kurulmasıyla taçlandırılmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'dan başlattığı bu direniş hareketi bağımsızlıklarını kazanmak için mücadele veren başka milletlere de örnek teşkil etmiştir." diye konuştu.

Tekirdağ da ise törende Tekirdağ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Üzgün, ‘’Milli Mücadele'nin en önemli gününü, Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı'nın 100'üncü yılını kutlamanın gurur ve mutluluk verici. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkıp İstiklal Mücadelemizi ateşleyişini temsil eden 19 Mayıs, aynı zamanda da bir milletin yeniden diriliş destanının da sarsılmaz bir hatırasıdır." diye konuştu.

Kırklareli’nde ki tören ise Özgürlük ve Demokrasi Meydanı'nda gerçekleşti. Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emrah Yüksel Babuşçu Atatürk Anıtı'na çelenk koydu.

Kurtuluş mücadelesinin Samsun'dan başlayarak tüm yurda yayıldığını ifade eden Babuşçu, 19 Mayıs 1919'un milli mücadelenin en önemli günü olarak tarihe geçtiğini belirtti. Babuşçu, 19 Mayıs 1919 Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 100'üncü yılını kutlamanın gururu ve mutluluğunun yaşandığını ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER