Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_beudovlt4hd32gi3kiqo8sk8r3, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Yaşlı Çiftin Kazandığı Para Görenleri Hayrete Düşürüyor  - Haberi

Yaşlı Çiftin Kazandığı Para Görenleri Hayrete Düşürüyor 

Kırıkkale’de yaşayan yaşlı çift, adeta gençlere taş çıkarıyor. Çift günlük organik tavuk üretimi yaparak geçimlerine ek gelir sağlıyor.

Yaşlı Çiftin Kazandığı Para Görenleri Hayrete Düşürüyor 

Zekiye İpekçi ve Abdullah İpekçi yaşlarının ilerlemesine rağmen yaptıkları işlerle takdir topladı. Çullu Mahallesi’nin bulunan evlerinin bahçesinde hobi olarak tavuk bakmaya başladılar. Çiftin, 100 tane tavukla hobi olarak başlamışlar. Zaman içinde bu sayı bine kadar çıkmış. Hobileri artık bir işletmeye dönüşmüş. 

Bin tavuktan günlük 800 yumurta alan yaşlı çift, bundan gelir etmeyi de bilmiş. Tanesini 1 liradan satan İpekçi çifti, günlük kazançları 800 lirayı buluyor. Ek gelir elde ederek geçimlerini sağlıyor. Özenerek baktıkları tavuklarıyla her gün vakit geçirmekten memnun kalıyorlar. 

91 yaşında olan Abdullah İpekçi verdiği demeçte, yemini ve suyunu düzenli verdiklerini söylüyor. Modern bir kümesinin de olduğunu vurgulayan İpekçi, yumurtalarının lezzetli olduğunu belirtiyor. Adeta çocukları gibi sevdikleri tavuklarla vakit geçirmekten son derece memnunlar.  

Yaşlı çiftin, hobi olarak başladığı ve daha sonrasında küçük bir işletme olduğu bahçe birçok insana adeta örnek olacak cinsten. Birçok gencin bile yapamadığı yaşlı çift ilerlemiş yaşlarına rağmen yapıyorlar.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER