Teyzesinin kızıyla konsere giden Zeynep bir daha geri dönmedi!

- Kırklareli'nde terk edilmiş bir binada ölü bulunan 11 yaşındaki Zeynep Esin'in amcası Sezgin Esin, Zeynep'in dün akşam mahallede düzenlenen konsere gitmek için evden teyzesinin kızıyla çıktığını söyledi. - Amca Sezgin Esin: - "Zeynep'in hayalleri vardı. O henüz 11 yaşındaki bir kızdı, ben doktor, aşçı olacağım diyordu, en son ise hemşire olacağım diyordu"

Teyzesinin kızıyla konsere giden Zeynep bir daha geri dönmedi!

Kırklareli'nde terk edilmiş bir binada ölü bulunan 11 yaşındaki Zeynep Esin'in amcası Sezgin Esin, "Zeynep, dün akşam saatlerinde mahallerinde düzenlenen konsere gitmek için evden teyzesinin kızıyla çıktı." dedi.

Zeynep Esin'nin yaşadığı Yayla Mahallesi sakinleri evinin önünde, "Zeynep melek, idam istiyoruz" yazılı pankart açarak, çeşitli sloganlar attılar.

Amca Sezgin Esin, gazetecilere yaptığı açıklamada, Zeynep'in çok sevimli ve temiz kalpli bir kız olduğunu ifade etti.

Zanlının akrabalardan biri olmasının, acılarını daha da artırdığını belirten acılı amca, "Biz çok üzgünüz, Allah kimseyi evlatlarıyla sınamasın." dedi.

Amca Esin, Zeynep'in dün akşam saatlerinde mahallerinde düzenlenecek konser programına katılmak üzere evden teyzesinin kızıyla çıktığını bildirdi.

Amca, "Daha sonra bu şahıs, kızı bakkaldan 'şeker, çikolata alacağım' diyerek kandırmış. Böyle bir sonuçla karşılaştık. Bu bizim akrabamız olduğu için böyle bir şey aklımıza gelmedi ki. Zeynep'in hayalleri vardı. O henüz 11 yaşındaki bir kızdı, ben doktor, aşçı olacağım diyordu en son ise hemşire olacağım diyordu." ifadelerini kullandı.

Anneannesinin yakın zamanda eline kına yaktığı Zeynep'in kınalı melek olduğunu ifade eden amca Esin, katilin en ağır cezayı almasını istediklerini kaydetti.

Acılı anne Elif ve baba Sezer Esin ise hastanede gözlem altında tutuluyor.

Zeynep Esin'in okuduğu Tevfik Fikret Yatılı Bölge Ortaokulu'na da yas hakim.

- Olay

Zeynep Esin'in dün eve gelmemesi üzerine aile telaşlanıp polise kayıp başvurusunda bulunmuştu. Başvurunun ardından yapılan arama çalışmalarında çocuğun cesedi evlerine yaklaşık 2 kilometre uzaktaki Bademlik Mahallesi'nde terk edilmiş bir binada bulunmuş, Zeynep Esin'in başına tuğla ile vurularak katledildiği tespit edilmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER